Я люблю її. 5 причин бути закоханою в науку

У світі біткоїнів, стартапів та проектного менеджменту вважається, що наука - це безперспективно і не "модно". Саме тому хочу розповісти про те, чому науку варто полюбити так, як її люблю я.
1184 13.02.18 16:02
Наука – це все те, що навколо нас
Наука – це все те, що навколо нас / Ayham Jabr

Моя усвідомлена любов до науки триває відтоді, як мені виповнилося дванадцять. Саме тоді я почала відвідувати секцію історії України при Малій академії наук. Писати наукові роботи стало моїм своєрідним хобі, мені просто подобалося щось вичитувати та робити на основі цього якісь власні пропозиції або відшукувати маловідоме.

Проте вже за два роки у мене чіткіше сформувалося коло наукових інтересів, я знала, що саме хочу досліджувати, які цілі я при цьому маю і що я хочу донести світові. Я довго спостерігала за однолітками-науковцями, а також займалася самоаналізом і прийшла до висновку, що дослідницькі навички – це те, що обов’язково необхідно сучасній людини. Отже, чому варто полюбити науку?

Наука – це все те, що навколо нас

Нам подобається кожного ранку гортати стрічку соціальних мереж, споглядати, як потроху розквітає квітка на нашому підвіконні, сідати в метро чи машину і їхати назустріч новому дню. Але це все і є наука! Науковці досліджують явища природи або розроблюють нові технології, які вдосконалюють наше життя. Ми використовуємо надбання науки кожного дня. Хіба не буде класно теж спробувати зробити щось самостійно?

Наука вчить аналізу фактів

Юриспруденція, журналістика, політична або економічна аналітика – це далеко не повний перелік сфер, де потребуються аналітичні якості. Якщо ви коли-небудь займалися проведенням досліджень, то зможете використати свій досвід у будь-якій професійній сфері.

Наука – це втілення дитячих мрій про вдосконалення світу

Хто з нас не мріяв змінити або принаймні трошки вдосконалити світ? Усі ці мрії можливо втілити у науці.

Наука – це екзотично

Ми звикли чути від інших: "Я – PR-щик", "Я – менеджерка проектів", "Я – розробник" тощо. Уявіть, як оригінально можна виділитися із натовпу за допомогою науки.

Наука – це рятівне коло

Ніхто не застрахований від того, що його основний життєвий план "програє" і потрібно буде шукати запасні варіанти. Наукова діяльність навчить вас якісно писати та правильно висловлювати свої думки. А це ви зможете використати у будь-якій своїй тимчасовій діяльності (від копірайтингу до нескінченності).

Багатьом здається, що науковці – це якісь соціально ізольовані диваки. Проте часи змінюються і зараз науковці ведуть власні блоги, створюють онлайн-курси і роблять науку доступною кожному і кожній. Зараз наука – це не лише висока мета, а і багатогранні перспективи та саморозвиток. Наука може стати вашим хобі та своєрідним способом альтернативної освіти.

Світ безумовно потребує професійних науковців. Проте це не означає, що варто боятися займатися наукою навіть на побутовому рівні. Це можливо робити просто для себе, або для когось, або для цілого світу.

Наука – це сенс мого життя. І я її люблю. Просто так.

Автор_ка:
Уляна Мовчан

Рекомендуем

follow follow