ДМТ

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин

ДМТ

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Інформація надана з метою зниження негативних наслідків вживання наркотичиних речовин.
Ми не радимо вживати будь-які заборонені речовини. Придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідується законом.
Вся інформація – переклад з німецької проекту drugscouts, що має на меті зниження ризиків та небезпек, пов'язаних зі вживанням психоактивних речовин.
Речовина
ДМТ (диметилтриптамін) – натуральна речовина, що належить до групи серотонінів, яка також може бути синтезована. У багатьох частинах світу ДМТ вживають як лікарський напій або як наркотичну речовину. Головна активна речовина ДМТ міститься у таких рослинах, як Psychotria viridis (кущ Чакруна), Arundo donax, Phragmites australis, Anadenanthera peregrina, Mimosa tenuiflora.
Для виготовлення психотропного напою аяваска використовують ДМТ не з лози Аяваски (в якій міститься гармалін), а з листя куща Чакруна.

ДМТ також міститься в організмі людей та тварин. Існує припущення, що ДМТ відіграє певну роль у снах. ДМТ є триптаміном на зразок псилоцибіну у грибах.

Ізольована форма ДМТ має психоактивний ефект лише при курінні чи при назальному вживанні. При пероральному вживанні ефект є лише у поєднанні з MAO-інгібіторами (речовини, які підтримують ефективність серотоніну, адреналіну тощо), приміром, з гарміном. Психотропний ефект аяваски є одним з різновидів такого поєднання.
Ефект
Ефект ДМТ подібний до ЛСД. Обидві речовини зв'язуються з однаковими серотоніновими рецепторами. Втім, ефект ДМТ описується як дуже особливий, який неможливо порівняти чи зрівняти з чимось іншим.

Можливі симптоми вживання: ейфорія, легка збудливість, галюцинації, втрата свідомості, плутанина в голові.
Ефект починається майже відразу та триває декілька хвилин. Протягом 30 - 60 хвилин після вживання людина опиняється у так званому «мета-стані», розмірковуючи над щойно пережитим.

Ефекти ДМТ відрізняється залежно від людини та ситуації, в якій речовину вживають.

Часто ефект ДМТ описують як досвід «наближення смерті» (втрата Я) та входження в уявні світи.

Побічні реакції

Вживання може спровокувати нудоту і блювання, підвищення серцебиття та кров'яного тиску, підвищене слиновиділення, пришвидшення дихання, розширення зіниць очей, тремор, неспокій та головний біль.

Ризики вживання ДМТ пов'язані, насамперед, зі психікою людини.
Латентний (прихований) психоз може заново проявитись. Зміна сприйняття внаслідок вживання може стати надалі травматичним досвідом. Відчуття страху та bad trip також можливі.

Взаємодія з іншими речовинами

У жодному разі не поєднуйте вживання ДМТз іншими галюциногенними речовинами – наслідки для Вашої психіки можуть бути незворотніми!

ДМТ часто поєднують з різними МАО-інгібіторами для того, аби продовжити у часі тривалість ефекту. Проте, як і при будь-якому іншому поєднанні речовин, варто бути обережними та зважати на ймовірні ризики.

Рослинний екстракт ДМТ часто зберігають використовуючи спирт, проте поєднувати вживання ДМТ з алкоголем категорично не рекомендується.

Поєднання ДМТ з так званим «смішним газом» може призвести до амнезії (втрати пам'яті) та втрати свідомості.

Безпечніше вживання

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Краще відмовитись від вживання, якщо Ви боїтесь ефекту чи не відчуваєте себе готовою/им.

Не вживайте, якщо почуваєтесь погано, оскільки ймовірність негативного досвіду підвищується.

Вживайте ДМТ лише у приємному місці поруч з людьми, яким Ви довіряєте.

Уникайте поєднання ДМТ з іншими речовинами.

Спершу дозуйте речовину якнайменше.

Дотримуйтесь пауз, відпочивайте від вживання для того, аби мати змогу осмислити пережите та відновити сили.

Навіть якщо Вам здається, що для тріпу все підготовлено ідеально, пам'ятайте, що вживання може бути дуже неприємним досвідом. Негативні моменти, які виникли під час вживання можна подолати, аналізуючи свої цінності, приміром, спробувати сприймати їх як частину розвитку Вашої багатогранної особистості (це вимагає багато часу та обговорення з іншими людьми).
Made on
Tilda