DXM

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин

DXM

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Інформація надана з метою зниження негативних наслідків вживання наркотичиних речовин.
Ми не радимо вживати будь-які заборонені речовини. Придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідується законом.
Вся інформація – переклад з німецької проекту drugscouts, що має на меті зниження ризиків та небезпек, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин.
Речовина
Декстрометорфан – синтетичний морфін, що міститься в деяких сиропах від кашлю, але не має опіоїдних ефектів.

Ефект, що триває близько 6 годин, подібний до ефекту від кетаміну чи «смішного газу» (оксид азоту), але має одну суттєву відмінність: дозування останніх для вживання з метою досягнення наркотичного ефекту має бути меншим за терапевтичне застосування, натомість дозування DXM має бути в рази більшим за медичні норми для досягнення психоделічного ефекту чи ейфорії. Сильне передозування збільшує побічні реакції, що робить DXM дуже небезпечним.

Продукти, у складі яких є DXM, продаються в аптеках без рецепту. У них міститься або чистий DXM, або ж його спочатку потрібно вилучити. Крім існуючих ліків, у яких міститься декстрометорфан, DXM також можна придбати на вулиці, але кількість активної речовини буде здебільшого значно більшою.
Ефект, дозування, хімічна дія
Ефект DXM дуже сильно залежить від дозування!

DXM блокує кашльовий рефлекс та пригнічує деградацію дофаміну і серотоніну у мозку, через що ефективність цих сполучень триває довше (насамперед у шлунку, кишечнику, печінці і нирках; кровоносні судини розширюються, частота серцевих скорочень збільшується, артеріальний тиск підвищується, настрій покращується). Зіниці очей можуть бути розширеними.

При низькому дозуванні (приблизно 1,5 - 2,5 мг/кг ваги тіла) може виникати незначний стимулюючий ефект. Рухи та музика стають приємними. При збільшенні дози виникає п'янкий ефект, подібний до «смішного газу» чи канабісу. Звуки та візуальне сприймаються окремими пластами (так званий «фленжер»); короткочасна пам'ять теж піддається впливу, тож можуть виникати галюцинації.
При дозуванні від 7,5 до 15 мг/кг ваги тіла з'являються галюцинації та порушення мислення, сенсорного сприйняття навколишнього середовища, пам'яті.
При дозуванні більшому за 15 мг/кг ваги тіла ефект може бути аналогічний не-анестетичному дозуванню кетаміну («відчуття виходу розуму за межі тіла»).
DXM є токсичним починаючи від дозування 20 до 30 мг/кг ваги тіла, втім, вживання меншої кількості не гарантує відсутності отруєння.

DXM не є «танцювальним наркотиком», його неможливо порівняти, приміром, з екстазі. Не слід вживати DXM наодинці, краще, якщо поруч буде людина, яка зможе допомогти уникнути травм тощо.

Побічні реакції

Побічні реакції посилюються зі збільшенням дозування.
Нудота, шлункові розлади, блювота, алергічні реакції (насамперед викликані самим сиропом від кашлю), гарячка, запаморочення, панічна атака / horror trip, так званий «психотичний провал» (особливо при високих дозах), кома, судоми, збільшення кров'яного тиску.

При частому вживанні можливим є розвиток психічної залежності та депресія. Тривале вживання великих доз DXM може спричинити пошкодження мозку.
Взаємодія з іншими речовинами

При поєднанні з іншими речовинами ризики для здоров'я потенційно збільшуються.

Вживання DXM разом з алкоголем може викликати блювання. Поєднання з ЛСД, кетаміном чи мескаліном підвищує ризик нанесення шкоди здоров'ю.

Поєднання DXM зі спеціальними антидепресантами є потенційно смертельним. Необхідно уникати поєднання з такими дієтичними пігулками, як фентермін, фенфлурамін (редукс), антигістамінними препаратами (ліки від алергії: аллегра, селдан, астемізол тощо).

У жодному разі не слід поєднувати DXM з MDMA (екстазі).
Обидві речовини стимулюють виділення серотоніну у мозку. Майже в усіх випадках таке поєднання призводить до небезпечної для життя ситуації.

Безпечніше вживання

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
  • Людям із фізичними захворюваннями, латентним психозом, високим кров'яним тиском та порушеннями серцево-судинної системи слід відмовитись від вживання DXM.

  • Оскільки у більшості сиропів від кашлю не міститься чистий DXM, до того ж часто наявні інші невідомі речовини, ризик нанесення шкоди здоров'ю збільшується.

  • Слід уникати змішаного вживання, особливо з MDMA (екстазі), дієтичними препаратами, антидепресантами, ЛСД, кетаміном та мескаліном.

  • Необхідно робити паузи при вживанні.

  • Не варто вживати наодинці.

  • Не кожна та кожен може витримати психологічне навантаження DXM-«тріпу». Краще відмовитись від вживання, якщо у Вас є побоювання можливого ефекту чи Ви не відчуваєте себе психологічно готовою/им.

  • Дозуйте мінімально, особливо при першому вживанні! Після порогової дози (для кожної людини різної) DXM може бути надзвичайно токсичним.
Made on
Tilda