Гриби

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин

Гриби

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Інформація надана з метою зниження негативних наслідків вживання наркотичиних речовин.
Ми не радимо вживати будь-які заборонені речовини. Придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідується законом.
Вся інформація – переклад з німецької проекту drugscouts, що має на меті зниження ризиків та небезпек, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин.
Речовина
Група галюцигенів – псилоцибіну / псилоцину, – що викликають [псевдо]-галюцинації у центральній нервовій системі. Псилоцибін – це алкалоїд, що міститься у грибах.

Після перорального вживання процеси метаболізму в організмі виробляють псилоцин, що призводить до галюцинацій.
Ефект
Початок ефекту: при пероральному вживанні через 20 - 30 хвилин. Ефект (плато) триває приблизно протягом 3 - 5 годин, рідше – до 9 годин, найбільш інтенсивний ефект настає через 2 години після прийому.

Наступна інформація стосується дозування активної речовини, а не ваги грибів!
3 - 4 мг: легкий тілесний та психічний ефект, слабкий стан сп'яніння;
5 - 10 мг: [псевдо]-галюцинації із заплющеними очима, зміна сприйняття (запахів, звуків, смаків, візуального), стимулюючий ефект, стан мріяння, потяг до танців, сексу;
від 10 мг: [псевдо]-галюцинації із заплющеними очима;
від 20 мг: додаткова зміна свідомості (зміна відчуття часу та простору), порушення тілесної рівноваги та орієнтації (танцювати стає дуже складно);
від 60 -100 мг: високе дозування, що застосовується у психотерапії;
20 000 мг – потенційно смертельна доза.

Зважаючи на різні види грибів, відмінності в умовах росту, розвитку (місця, погоди, засвоєння поживних речовин) та віку кількість активної речовини, навіть у межах одного виду, сильно коливається, тому не існує чітких даних про кількість грибів, що містять псилоцибін / псилоцин.

Початок дії грибів характерний поколюванням у кінцівках, відчуттям тепла, спалахами сміху.
Ефект можна описати як глибоке відчуття зв'язку та єднання з іншими людьми (особливо з тими, з ким гриби були вжиті) та природою.

Короткотривалі побічні реакції

Нудота, порушення дихання, тахікардія, зміна частоти пульсу та кров'яного тиску, розширення зіниць, підвищення температури тіла (рясне потовиділення під час фізичної активності), порушення тілесної рівноваги.

Недосвідчені споживачки/і можуть злякатися прояву побічних реакцій. В окремих випадках можливі панічні реакції, тривожність та галюцинації (насамперед у недосвідчених споживачок/ів, людей з нестабільним емоційним станом та молодих).

При високому дозуванні чи передозуванні існує небезпека, що травматичний досвід надалі буде нагадувати про себе. Після вживання може бути складно «повернутись» у реальність. Вживання свіжих грибів може спричинити нудоту, блювання та порушення тілесної координації.

Довготривалі побічні реакції

При тривалому вживанні побічні реакції можуть посилитись. Основний ризик вживання грибів пов'язаний з психікою людини: навіть при одноразовому вживанні можуть розвинутись психічні розлади. При частому вживанні існує небезпека втратити відчуття реальності.

Можливий розвиток толерантності (звикання): відсутність ефекту потенційно настає після одно-дворазового вживання протягом 1 - 2 днів. Приблизно за тиждень толерантність зникає, а повний ефект відновлюється через місяць після останнього вживання.
Спосіб застосування та дози
Псилоцибінові гриби вживають сушеними чи свіжими. Гриби можна вживати у чистому вигляді, проте вони мають неприємний смак, тому частіше їх вживають одним із наступних способів:
  • змішують з іншою їжею (гриби пережовують якнайдовше);
  • змішують з напоями, приміром, цілі гриби чи шматочки додають у чашку з гарячим чаєм (не потрібно їх варити!) та за декілька хвилин випивають;
  • ковтають аптечну капсулу, яку спершу заповнюють нарізаними шматочками грибів;
  • подрібнюють і змішують з тютюном, але оскільки вогонь цигарки руйнує більшу частину активних інгредієнтів, існує ймовірність, що ефект буде менш інтенсивним або відсутнім.

СЕРЕДНЄ ДОЗУВАННЯ найбільш поширених грибів:

Псилоциба напівланцетовидна: легке дозування: 0,5 - 0,8 г; середнє та сильне: від 1,0 до макс. 2 г.

Гавайські: легке дозування: 0,3 - 0,5 г; середнє та сильне: від 0,5 до макс. 1 г.

Мексиканські: легке дозування: 0,5 - 1,5 г; середнє та сильне: від 1,0 до макс. 5 г.

Загальна вага свіжих грибів має бути у 10 разів більшою ніж вага сухих.

Ризики змішаного вживання

Ризики змішаного вживання є вищими, оскільки тіло та психіка отримують сильніше навантаження. Можливі цілком несподівані ефекти, які не спостерігаються при окремому вживанні.

При взаємодії речовин варто пам'ятати, що ефект окремих речовин може наставати у різний час та тривати по-різному, тому сп'яніння при змішаному вживанні може початись із затримкою.
1
алкоголь
Висока ймовірність виникнення нудоти, блювання, порушення кровообігу, виснаження.
2
канабіс
Можливе посилення галюциногенного ефекту, порушення кровообігу, виснаження організму.
3
екстазі
Підвищення температури тіла; нейротоксичні ефекти MDMA та інших похідних амфетаміну можуть бути посилені через вживання галюциногенів.
4
бета-блокатори, ІМАО, антидеприсанти
«Тріп» може бути інтенсивнішим та довшим, втім, також неприємним та непередбачуваним. Серед МАО-інгібіторів найбільш поширеними є звіробій звичайний (речовина гіперфорин) і гармала звичайна (гармалін).
5
нейролептики
Посилення проявів як ефекту, так і побічних реакцій.

Безпечніше вживання

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Люди, які мають захворювання серцево-судинної системи, дуже сильно ризикують при вживанні грибів.

Обов'язково ознайомтесь з інформацією про речовину, а у разі сумнівів відмовтесь від вживання!Молодим людям та людям з нестабільним емоційним станом чи психічними захворюваннями краще відмовитись від вживання грибів.

Будьте обережні при збиранні грибів – їх легко сплутати з отруйними. Якщо є можливість, прибережіть один псилоцибіновий гриб, щоб надалі знати, як саме він виглядає. При отруєнні грибами зверніться до медичного закладу.

Дозуйте менше! Дозування сушених грибів повинне бути в рази меншим за дозування свіжих. Краще відмовитись від вживання, якщо є побоювання ефекту чи відчуття неготовності до подібного досвіду.
Подбайте про те, щоб поруч була твереза людина, якій Ви довіряєте та яка у разі bad trip зможе вас заспокоїти. Перед вживанням харчуйтесь лише легкою їжею. Не вживайте гриби на повний шлунок! Увага: свіжі гриби зберігаються лише 1 день, заморожені – 2 - 3 дні. Вживання зіпсованих грибів призводить до нудоти / блювання через токсичність. Несвіжі гриби є середовищем для розмноження плісняви, яка виробляє канцерогенні афлатоксини.

Зазвичай ефект розпочинається приблизно через 30 - 60 хвилин, проте інколи пізніше. У разі, якщо Ви вжили гриби на повний шлунок, настання ефекту варто чекати не раніше, ніж через 1,5 годин. Не радимо знову вживати до моменту повного настання ефекту.

Позитивними передумовами вживання грибів є відчуття комфорту та присутність поруч людей, яким можна довіряти. Якщо попередній досвід вживання грибів відсутній, не слід робити це вперше на вечірці, тому що надмірна стимуляція, зумовлена речовиною, може спричинити панічну атаку.

Грибний тріп – дуже сильний досвід, втім, цілком можливо (до певної міри) впливати на нього. Гарною порадою є спробувати зосередитись на своїх думках до, під час та після тріпу, намагатись не думати занадто довго про негативне. Дуже важливо підготуватись до тріпу, а після – виокремити час для усвідомлення, з чим може допомогти розмова з подругами та друзями про спільний досвід вживання речовини.

Втома – не найкращий стан для вживання, вона може зробити досвід дуже виснажливим та водночас тривалим. Краще вживати тоді, коли на це є фізичні сили.
Якщо Ви відчуваєте себе погано – слід їсти овочі та фрукти, пити соки (чи інші продукти, збагачені вітамінами) та вийти на свіже повітря. Глюкоза може допомогти тимчасово подолати порушення кровообігу.

У зв'язку з порушенням системи орієнтації у просторі необхідно відмовитись від таких небезпечних дій, як: плавання, водіння велосипеда, перетин людних вулиць, лазіння по дахах тощо.

Якщо речовина стимулює сексуальний потяг – практикуйте лише безпечний секс!

Інформація для жінок

Вживання грибів може спровокувати блювання. Якщо це трапилось до 4 годин після прийняття протизаплідних пігулок, у кров потрапляє дуже незначна кількість їхніх елементів.
Захищайте себе від небажаної вагітності – використовуйте презервативи та інші негормональні контрацептиви!
Уникайте вживання під час вагітності або годування груддю!
Made on
Tilda