Поперси

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин

Поперси

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Інформація надана з метою зниження негативних наслідків вживання наркотичиних речовин.
Ми не радимо вживати будь-які заборонені речовини. Придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідується законом.
Вся інформація - переклад з німецької проекту drugscouts, що має на меті зниження ризиків та небезпек, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин.
Речовина
«Поперси» – загальна назва летючих (газоподібних) речовин, що відносяться до групи алькільнітритів, серед яких: амілнітрити, бутилнітрити, ізоамілнітрити, ізопропілнітрити та ізобутилнітрити.

Фізико-хімічні властивості: жовто-коричнева легкозаймиста рідина з різними ароматами (фруктово-солодким чи кислим, як, наприклад, хлороформ чи ацетон). Поперси продаються переважно у маленьких пляшечках у секс-шопах чи в інтернет-магазинах під різними назвами (Rush, Hardware, Jungle Juice тощо). Назви не відповідають за якість наповнення пляшки – у деяких зразках були помічені домішки.

Поперси вдихають з пляшечки або тканини. У жодному разі не можна пити поперси – це небезпечно для життя. Також для вживання використовують цигарки з фільтром, але варто пам'ятати, що поперси є легкозаймистими речовинами!
Ефект
Сп'яніння починається відразу після вдихання та триває протягом 1 - 3 хвилин, рідше – до 10 хвилин.
Спектр ефекту залежить від сету (психологічного та фізичного стану; найважливішим тут є кров'яний тиск) та сетінгу (зовнішніх умов).
Ефект досягається шляхом короткотривалої недостатності кисню у мозку і раптового розширення кровоносних судин; коливається від сильного почуття щастя до нудоти і блювання.
Подальший ефект – зменшення відчуття болю, розслаблення м'язів. Виникає емпатія, збільшується відчуття інтимності, так само як і задоволення під час сексу. Відчуття дотику стає інтенсивнішим, змінюється відчуття часу та акустично-зорове сприйняття (приміром, музика може сприйматись більш тілесно, об'ємно).

Короткотривалі побічні реакції

Киснева недостатність у мозку може спричинювати жар, підвищення серцебиття, головний біль, запаморочення та параліч. Можливе подразнення шкіри та слизових оболонок (почервоніння шкіри, носова кровотеча, легке подразнення у горлі; можуть з'явитись симптоми бронхіту). Непереносимість і/або передозування можуть призвести до різкого падіння артеріального тиску, головного болю, втрати свідомості (black out) або коми.

Тимчасове порушення зорового сприйняття трапляється досить часто. Можлива поява фіолетового або жовтого диску у полі зору, який може залишатися помітним навіть через півгодини після початку вживання.

Наступного дня після вживання можливі порушення концентрації, зниження продуктивності та головний біль.

Довготривалі побічні реакції

Часте і тривале вживання може призвести до опіків слизових оболонок та зниження імунної системи. Також можливе пошкодження дихальних шляхів, печінки та нирок. Порушення концентрації уваги та активності, виникнення серцевої аритмії, пошкодження клітин головного мозку (навіть після одноразового використання) як і поява еректильної дисфункції (імпотенція) залишаються дискусійними.

Деякі споживачки/і повідомляють про виникнення зорових розладів після вживання поперсів, що зникають через кілька днів або тиждень після початку вживання, у деяких випадках можуть тривати довше.

Тестування на тваринах довело, що активна діюча речовина поперсів – бутилнітріт, – є канцерогенною.

Розвиток психічної залежності також можливий.

Ризики змішаного вживання

Ризики змішаного вживання є вищими, оскільки тіло та психіка отримують сильніше навантаження. Ефект окремих речовин може бути гострішим або слабшим. Можливі цілком несподівані ефекти, які не спостерігаються при окремому вживанні.

При взаємодії речовин варто пам'ятати, що ефект окремих речовин може наставати у різний час та тривати по-різному, тому сп'яніння при змішаному вживанні може початись із затримкою.

Поєднання речовин підвищує навантаження на серцево-судинну систему.
1
алкоголь
Збільшує навантаження на кровоносну систему. Можливі запаморочення і нудота.
2
канабіс
Збільшує навантаження на кровоносну систему. Можливі запаморочення і нудота.
3
седативні (героїн, кетамін, бензодіазепіни)
Існує ризик втрати свідомості, зупинки дихання та коми.
4
з афродизіаками (кава-кава чи даміана)
Можливе виникнення серцево-судинної недостатності.
5
засобами для підвищення потенції
Ніколи не поєднуйте вживання поперсів з віагрою, сіалісем, левітрою або іншими інгібіторами групи PDE-5 – існує загроза життю через серцево-судинну недостатність, що може виникнути у результаті такого поєднання.
6
стимулятори (спіди, кристали, кокаїн)
Можливі запаморочення, розвиток серцево-судинної недостатності з летальними наслідками.
7
медичні засоби
Тим, хто вживає медичні засоби для лікування низького кров'яного тиску, епілепсії, стенокардії, серцево-судинних або респіраторних захворювань слід відмовитись від вживання речовин, що передбачають вдихання.
Комбінація таких засобів із поперсами може призвести до раптового падіння артеріального тиску. Дуже небезпечно поєднувати поперси з нітратовмісними препаратами (приміром, з нітролінгвал-аерозолем).
8
GHB / GBL / BDO
Через сильну гіпотензивну дію така комбінація може викликати коматозний сон, втрату свідомості, параліч дихального центру.

Безпечніше вживання

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
(Дуже) молодим людям ми радимо відмовитись від вживання поперсів. Чим раніше почати вживати поперси, тим більшими є ризики утворення побічних ефектів та прояву наслідків.

У жодному разі не можна вживати поперси при порушеннях серцево-судинної системи, серцевій аритмії, наявності дефектів клапану серця, ослаблення серцевих м'язів, перенесенні струсу мозку або черепно-мозкової травми, аневризмах. Наслідки можуть бути небезпечними для життя.
Людям з анемією, низьким кров'яним тиском, епілепсією, глаукомою чи гемороєм краще відмовитись від вживання через надвисокий ризик загрози життю.

Поперси є дуже корозійними. Безпечнішим для слизової оболонки носа є вдихання з тканини. Якщо пляшечка нова, можна обережно з неї вдихнути. При вживанні краще присісти або прилягти, оскільки у випадку сильного ефекту кров'яний тиск падає несподівано різко, що призводить до проблем з кровообігом. У жодному разі не можна пити поперси – це небезпечно для життя. Якщо так трапилось, слід швидко випити води. Не викликайте блювоту – нашкодити стравоходу та горлу можна ще більше. Слід викликати лікаря / лікарку. Уникайте контакту з горлом, слизовими оболонками та очима. Якщо це вже трапилось, потрібно протягом 20 хвилин полоскати холодною водою пошкоджене місце та звернутись до лікарки/я для уникнення серйозних травм.

Вживання поперсів стимулює сексуальний потяг, тому слід подбати про контрацепцію. Краще одягати презерватив до початку вживання поперсів, тому що потім це може бути складно. Презервативи захищають від інфікування ВІЛ та іншими патогенами, а також небажаної вагітності. Уникайте контакту слизистих. Заздалегідь узгодьте з партнером / партнеркою, які сексуальні практики є прийнятними. Багато людей не хочуть або не можуть займатись сексом без поперсів, але не слід це робити постійно.

У разі появи зорових розладів негайно припиніть вживання, оскільки це може призвести до непоправної шкоди зору. Якщо зорові розлади не зникають – негайно зверніться до лікарки/я!

Змішуючись з повітрям, попсери розпадаються при кімнатній температурі, що зменшує їх ефект. Тому їх переважно зберігають у щільно закритих маленьких пляшках темного кольору в холодних умовах. Увага: перед вживанням краще погріти поперси до кімнатної температури (наприклад, потримати в кишені). Свіжі поперси мають легкий фруктово-хімічний запах, а несвіжі стають середовищем для розкладання гниючих яєць тощо. Поперси є легкозаймистими, тому їх слід тримати подалі від вогню, цигарок, свічок тощо.

У жодному разі не можна сідати за кермо автомобіля під дією поперсів.
Передозування

Легке передозування призводить до проблем із кровообігом. Свіже повітря та підняття ніг мають допомогти стабілізувати кровообіг.

При сильному передозуванні (ковтанні вмісту поперсів) можуть з'явитись сині плями на шкірі та слизових оболонках (ціаноз). У такому разі слід негайно викликати лікарку/я.

Під час вагітності та годуванні грудьми не можна вживати поперси. Поперси є надзвичайно небезпечними для плоду та для маленьких дітей!
Made on
Tilda