Героїн

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин

Героїн

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Інформація надана з метою зниження негативних наслідків вживання наркотичиних речовин.
Ми не радимо вживати будь-які заборонені речовини. Придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідується законом.
Вся інформація – переклад з німецької проекту drugscouts, що має на меті зниження ризиків та небезпек, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин.
Речовина
Інші назви: H (Äitsch), schore, матеріал, коричневий, коричневий цукор, cachla (з арабської: чорний, темний), ширка.
Героїн (хім. діацетилморфін / діаморфін) належить до групи опіоїдів та виробляється з чистого опіуму – молочка маку опійного (лат. papaver somniferum). Вперше речовину було (напів)синтезовано у 1873 році, а починаючи від 1898 року вона з'явилась на ринку у великих кількостях як засіб від кашлю та знеболювальне фірми «Bayer».

Героїн продається на чорному ринку як білий, кремовий, сірий або коричневий порошок та зазвичай містить наповнювачі та домішки (залишки від виробництва).

Чистота так званого «вуличного» героїну в Європі складає від 3% до 40% (коричневий героїн) та від 6% до 70% (білий героїн). Приміром, у Німеччині ступінь чистоти героїну коливається між 3% та 25%, дуже рідко сягає 60%.
Чистий героїн розбавляють сумішшю з кофеїну та парацетамолу. Інші наповнювачі: сухе молоко, манітол, борошно, тальк, аскорбінова кислота.
В героїн низької якості для посилення ефекту додають такі психоактивні речовини, як валіум (діазепам) та рофінол (флунітразепам).

Починаючи з 2009 року були зафіксовані смертельні випадки від ін'єкцій героїну, зараженого антраксом (сибіркою).

Героїн вживають назально, ін'єкційно (внутрішньовенне введення) чи курять. Рідше героїн вводять ін'єкційно під шкіру або у м'язи, також ректально (без голки).

Різниця між «звичайною» та смертельною дозою є дуже низькою.
Ефект
Ефект залежить як від дозування, ступеню чистоти речовини, звикання, форми вживання, так і від сету (психологічного та фізичного стану) та сетінгу (зовнішніх умов).

Початок ефекту: через 10 секунд при внутрішньовенному введенні; при курінні чи назальному способі вживання ефект розпочинається за декілька хвилин.
Тривалість ефекту залежить від дозування, якості речовини та способу вживання. Середня тривалість складає від 2 до 5 годин.

Героїн має ейфорійний, врівноважуючий, заспокійливий та анксіолітичний ефект. Відчуття безпеки, глибокого самовдоволення. Турботи відходять на задній план, людина відчуває себе ніби зануреною у вату. Інтенсивний глибокий стан, що виникає під час внутрішньовенного введення, описується споживач(к)ами як відчуття абсолютного піднесення.

При назальному вживанні та курінні у зв'язку з тим, що речовина не потрапляє прямо в кров, ефект дещо слабший, втім, триває довше.

Анальгетичний (обезболюючий) та відкашлюючий компоненти речовини відрізняються за своїм ефектом залежно від дози та способу вживання.

Можливі також наступні ефекти: уповільнення серцебиття та дихання, зниження метаболізму та активності травлення.
Симптоми вживання героїну: зниження кров'яного тиску, уповільнення пульсу, розширення зіниць, затримка сечовипускання (спорожнення сечового міхура ускладнене) та задишка.

Тривалість можливого виявлення в організмі:
Час виявлення (після останнього вживання) залежить від частоти і кількості вживання, швидкості обміну речовин та концентрації сечі, тому наведені нижче дані є ознайомчими:
  • у крові: до 24 годин;
  • у сечі: від 3 до 7 діб.

Shake

Різні домішки, що містяться у героїні, можуть спровокувати механізми захисту організму – так званий shake, для якого характерними є: нудота, блювання, озноб, температура, сверблячка, судоми, втрата свідомості, стан шоку.

Перелічені симптоми можуть виникнути відразу після вживання та тривати протягом декількох годин. Домішки також можуть зумовити виникнення інших побічних реакцій.

Низька якість героїну може спровокувати передозування та зупинку дихання.

Довготривалі побічні реакції

Часте вживання героїну протягом тривалого проміжку часу може призвести до зниження лібідо (сексуального бажання), появи запорів, а наявні у ньому домішки можуть пошкодити органи. Крім того, можливий розвиток толерантності, коли дозування повинне бути все більшим для досягнення однакового ефекту. Розвиток психічної та фізичної залежності також можливий.

Коли дія героїну проходить, може виникати синдром відміни, для якого характерними є наступні симптоми: сильний внутрішній неспокій, біль у м'язах, порушення сну, маячення, блювота, діарея, тимчасова втрата свідомості, ознаки важкої психічної нестабільності, депресія.
Фізичні симптоми синдрому відміни можуть тривати протягом тижня.

Порушення сну, зумовлені вживанням героїну можуть тривати декілька тижнів та мати негативний вплив на психіку людини, що може призвести до потягу повторити вживання. Психічний потяг до героїну може виникати навіть після тривалого утримання від вживання.

Ризики залежно від форми вживання

При назальному вживанні: пошкодження слизової оболонки носа та носової перетинки. При використовуванні чужих трубочок чи грошових купюр можливе зараження герпесом, гепатитом тощо. Використовуйте лише особисті чисті трубочки.

При курінні: пошкодження бронхів та легенів насамперед через вдихання залишків диму, що не прилипають до трубочки. Куріння героїну пригнічує кашльові рефлекси, а отже легені засмічуються.

При ін'єкційному вживанні: можливе інфікування різними хворобами через спільне користування інструментами чи голками (абсцес, запалення, гепатит С, ВІЛ/СНІД).При ректальному застосуванні (без голки) з використанням нестерильних інструментів також існує ризик зараження.

Ризики змішаного вживання

Наявність домішок та невідомий ступінь чистоти героїну у поєднанні з іншими речовинами збільшує ймовірність прояву негативних наслідків.
1
Седатативні (опіоїди, як метадон; алкоголь, GHB / GBL / BDO, кетамін, бензодіазепіни та інші)
Можливий коматозний стан, зупинка серця та дихання.
2
крек (freebase)
Героїн може послабити неприємний ефект креку, але не впливає на психічну залежність. Поєднання обох речовин посилює навантаження на серцево-судинну систему організму, що може призвести до зупинки дихання чи інфаркту.
3
канабіс, ЛСД, псилоцибін чи екстазі
Споживачки/і описують ефект такого поєднання як дуже неприємний досвід.
4
налоксон (бупренорфін)
Можливий розвиток синдрому відміни. При повторенні вживання героїну існує ризик передозування по завершенню дії налоксону.
5
кокаїн (speedball)
Посилення інтенсивності дії обох речовин. Ефект кокаїну настає першим, ейфорія, зумовлена вживанням героїну може відчуватись інтенсивніше, натомість тривога, характерна для кокаїнового ефекту може відійти на задній план. Водночас ефект героїну може переважати над ефектом кокаїну настільки, що дія останнього взагалі не буде відчутною.

Поєднання цих двох речовин збільшує ймовірність небезпечного для життя передозування.

Безпечніше вживання

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Будьте свідомі того, що саме та в кого Ви купуєте.

Якість героїну щоразу дуже сильно відрізняється, тому спершу намагайтеся «протестувати» речовину (понюхайте або покуріть), особливо після тривалої паузи (приміром, після терапії чи утримання від вживання).

Існує надвисокий ризик передозування з летальними наслідками. Подбайте про те, щоб поруч з вами була людина, якій Ви довіряєте та яка може надати допомогу у разі необхідності. Найкраще вживати у спеціально облаштованих кімнатах з дотриманням гігієнічних норм, якщо такі доступні у вашому місті.

Практикуйте безпечний секс – використовуйте презервативи для уникнення небажаної вагітності, інфікування ВІЛ та іншими патогенами.

Важливо дбати про здорове харчування, адже вживання героїну може сильно нашкодити здоров'ю.

Робіть паузи від вживання.

Однакове дозування при меншій вазі тіла має більш сильний ефект та збільшує ризик прояву побічних реакцій. У споживачок/ів, які вживають часто, розвивається толерантність (звикання) – у такому разі дозуйте менше.

Ін'єкційне вживання героїну є найнебезпечнішим способом вживання, тому краще надавати перевагу назальному чи ректальному вживанню (без голки), або ж курінню.

При назальному вживанні: використовуйте лише чисту поверхню та особисті чисті трубочки, якщо можливо, уникайте користування грошовими банкнотами. Після вживання слід доглядати за носом.

При ін'єкційному вживанні: завжди використовуйте лише стерильні особисті столові прибори для уникнення ризику інфікування ВІЛ, гепатитом, герпесом, абсцесом та прояву тромбозу. Замість цигаркових фільтрів безпечніше використовувати спеціальні стерильні та одноразові фільтри, які добре фільтрують та не пропускають у кров різні домішки героїну. У такий спосіб Ви уникаєте появи shake-симптомів.

Якщо існує потреба змінити спосіб вживання, перестати вживати чи просто залишились питання – не соромтесь звертатись до людей, яким довіряєте.

Національна Гаряча лінія з питань реабілітації нарко та алкозалежних
Телефон 0-800-507 703. Всі дзвінки в межах України безкоштовні
Фейсбук, Сайт

Національний телефон Довіри з питань наркозалежності та ЗПТ
Телефон 0-800-507-727. Всі дзвінки в межах України безкоштовні
Фейсбук, Сайт

При курінні: відхаркуючі засоби з аптеки допомагають вивести слиз із легенів.

Лише препарат налоксон, що випускається за рецептом, може допомогти при передозуванні (сіль не підходить). Втім, його дія є тимчасовою, а отже симптоми передозування можуть проявитись пізніше, тому слід негайно викликати лікарку/я.

Вживання героїну впливає на гормональний баланс. Це означає, що можуть посилитись / з'явитися менструальні болі, менструальний цикл змінитись (нерегулярні чи відсутні місячні), а фертильність знизитись. Незважаючи на це, вагітність можлива. Якщо Ви (часто) вживаєте героїн та приймаєте антизаплідні пігулки є ймовірність, що ефективність останніх зменшується. Вживання героїну може спровокувати блювання. Якщо це трапилось до 4 годин після прийняття протизаплідних пігулок, у кров потрапляє дуже незначна кількість їхніх елементів.

Захищайте себе від небажаної вагітності – використовуйте презервативи та інші негормональні контрацептиви.

У період вагітності вживання героїну може сильно зашкодити розвитку плоду, тому уникайте вживання. Якщо це неможливо у зв'язку з медичними приписами, рекомендується застосовувати (лише під наглядом лікарки/я) замінники, які здатні стабілізувати процес вживання та покращити фізичне та психічне здоров'я майбутньої матері. У немовлят матерів, які вживали героїн може виникнути синдром відміни (тремор, гіперзбудливість, зменшення часу сну, блювота тощо). Якщо у період вагітності вживати препарат бупренорфін, то побічні реакції у дитини будуть коротші та слабші. Проконсультуйтесь з лікаркою/ем, перш ніж приймати цей лікарський засіб!
Made on
Tilda