2С-В

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин

2С-В

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Інформація надана з метою зниження негативних наслідків вживання наркотичиних речовин.
Ми не радимо вживати будь-які заборонені речовини. Придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідується законом.
Вся інформація – переклад з німецької проекту drugscouts, що має на меті зниження ризиків та небезпек, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин.
Речовина
4-Бромо-2,5-диметилоксифенілетиламін (C10H14BrNO2), відома як 2C-B, структурно пов'язана з мескаліном. Речовина належить до групи бета-фенилетиламінів та має психоделічний ефект. Випускається у формі кристалічного білого порошку (ацетат-, гідрохлорид-, бромідна кислота) та у капсулах.
2C-B вживають переважно перорально, рідше – назально.
Існують різні назви 2C-B: нексус, беес, ерокс, херокс, венус, бромомескалін та BDMPEA.
Ефект, спосіб застосування, дози
Ефект залежить від дозування, різниця у 2 мг є вагомою.
Початок ефекту: через 5 - 10 хвилин при назальному вживанні, 30 - 60 хвилин при пероральному.
Тривалість ефекту: 4 - 8 годин. Максимальне сп'яніння починається через 1 - 1,5 години та триває близько 2 - 4 годин. Спад сп'яніння відбувається протягом 1-2 годин, постефект може тривати 2 - 4 години.

Спосіб застосування та дози
Пероральне вживання: сп'яніння починається з дози у 4 мг. Низька доза складає близько 5 - 10 мг, середня доза, при якій з'являються психоделічні ефекти – 12 - 24 мг, висока доза складає 25 - 50 мг.
Назальне вживання: при такому способі вживання ефект є набагато сильнішим, тому потрібно дозувати обережно. Середня доза складає 2 - 15 мг.
Спектр ефекту є досить різноманітним, за свідченнями споживачок та споживачів коливається між ефектом ЛСД та MDMA. Досвідчені споживачки/і запевняють, що у кожної людини ефект може бути різним навіть за однакових умов вживання (дозуванні, сету (психологічний та фізичний стан) та сетінгу (зовнішні умови)).

2C-B є сильним психоделіком. Відчуття загострюються, можуть відбуватись сильні зміни у сприйнятті навколишнього середовища, з'являтись візуальні ефекти (кольорові візерунки, аура та потоки), тілесні відчуття ставати більш інтенсивними (body tripping). Деякими споживача(к)ами такий досвід описується як дуже страшний.
Крім того, вживання 2C-B може стимулювати сексуальний потяг, утворювати гармонійний стан, емпатію (здатність співпереживати почуттям іншої людини), викликати легку ейфорію та сміх. При невеликому та середньому дозуванні стан людини може коливатись від відчуття сильного сп'яніння до абсолютної тверезості.

Тривалість можливого виявлення в організмі:
Час виявлення залежить від частоти і кількості вживання, швидкості обміну речовин та концентрації сечі, тому наведені нижче дані є ознайомчими:
  • у крові: тимчасово;
  • у сечі: до 3 діб;
Звичайні тести на наркотики не виявляють 2C-B.

Безпечніше назальне вживання. Дрібно наріжте порошок на чистій поверхні. Завжди використовуйте лише особисті чисті трубочки, бажано з тупими або закругленими краями – у такий спосіб Ви уникаєте пошкодження слизових оболонок носа та передачі таких інфекцій, як герпес чи гепатит. Бактерії та віруси на трубці або грошовій купюрі можуть передаватися іншим людям. Після вживання слід промивати ніс (1 чайна ложка морської солі на 1/4 л води), краще використовувати ізотонічний сольовий розчин з аптеки.

Короткотривалі побічні реакції

Назальне вживання пошкоджує слизову оболонки носу. Можливе легке підвищення пульсу, збільшення артеріального тиску, підвищення температури тіла та зниження апетиту; нудота, рясне потовиділення, запаморочення, внутрішній неспокій, аритмія. Споживачки/і часто скаржаться на шлунково-кишкові розлади, легкі алергічні реакції, кашель (через збільшення слиновиділення) та небажану ерекцію.

Також можуть виникати такі реакції як розширення зіниць очей, зниження гостроти зору, порушення концентрації уваги, порушення сну.

При високих дозах поява bad trip є більш ймовірною, ніж при низьких, «реальність» може здаватись загрозливою (втрата орієнтації, провали у пам'яті, відчуття страху). Можливі й інші побічні реакції після спаду дії речовини.

Довготривалі побічні реакції

Існує ризик розвитку латентного (прихованого) психозу, що у подальшому може призвести до значного погіршення психічного стану. Також існує ймовірність розвитку толерантності, втім, після декілька тижневої паузи інтенсивність ефекту знову буде та сама. Інші довготривалі побічні реакції недосліджені, що зовсім не означає їх відсутності.

Можливе пошкодження органів. Більш відомими є такі наслідки, як-от: розриви пам'яті, розвиток толерантності, розвиток психічної залежності та поява психозу.

Систематичне вживання може призвести до пошкодження мозку та порушення нервової системи.

Ризики змішаного вживання

Ефекти від змішаного вживання набагато важче передбачити, тому краще не поєднувати 2C-B з іншими речовинами.
1
седативні речовини (алкоголь, героїн)
Блювання, пригнічення настрою і водночас несподівана ейфорія. Не рекомендується поєднувати 2C-B з медикаментами у зв'язку з можливими непередбачуваними наслідками.
2
алкоголь
Ефект може бути більш інтенсивним. Типовою є ситуація, коли навіть із заплющеними очима «продивляються»об'єкти оточуючого середовища. Багато споживачок/ів описують досвід поєднання 2C-B з алкоголем як неприємний.
3
MBDB
Психоделічний компонент сп'яніння проявляється у внутрішніх переживаннях, що часто є досить неприємним (відчуття psycho-couch).
4
IMAO
При одночасному вживанні 2C-B та MAO-інгібіторів останні можуть спричинити неконтрольоване подовження у часі та посилення ефекту, що, серед іншого, призводить до сильного навантаження на серцево-судинну систему організму.
MAO-інгібітори містяться, наприклад, у деяких антидепресантах, рослинах типу гармала звичайна, звіробої, страстоцвіті та у мускатному горіхові.

Безпечніше вживання

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
(Дуже) молодим людям ми радимо відмовитись від вживання 2C-B. Чим раніше почати вживати 2C-B, тим більшими є ризики утворення побічних ефектів та прояву наслідків.

Люди, які хворіють на діабет, мають серцево-судинну недостатність чи схильні до епілепсії та вживають 2C-B дуже ризикують своїм здоров'ям. Обов'язково ознайомтесь з інформацією про речовину, а у разі сумнівів – відмовтесь від вживання. Під час вагітності та годування груддю слід обов'язково утримуватися від вживання 2C-B.

2C-B дуже сильно змінює сприйняття навколишнього світу. Подбайте про те, щоб поруч була твереза людина, якій Ви довіряєте та яка може надати невідкладну допомогу у надзвичайних ситуаціях.
Якщо Ви відчуваєте себе погано чи вам стало страшно – припиніть вживання.

Вживайте свідомо:
запитуйте про наслідки та ефект у своїх друзів та подруг. Якщо комусь 2C-B подобається, зовсім не обов'язково, що Вам також. Уважно прочитайте, який вплив здійснює ця речовина на тіло і психіку.
Через різницю у кількості активної речовини передозування може виникнути дуже легко. Починаючи з 10 мг перорального та 2 мг назального вживання доцільним є віднайти «бажану» дозу шляхом поступового збільшення у 2 мг. Ефект від однакового дозування може бути різним та залежить насамперед від ваги тіла та статури – візьміть це до уваги, щоб уникнути можливих ризиків.

До групи 2С частково належать й інші речовини (2C-C, 2C-D, 2C-E, 2C-B-Fly, bromo-dragonfly та інші).
Ці речовини схожі за своєю структурою на 2C-B, але ефект може відрізнятись: при однакових дозах ефект може бути сильнішим / слабшим чи тривати довше / менше. Bromo-Dragonfly ефективний навіть у мікрограмах. Якщо Ви відчули небажаний ефект, або ж він триває занадто довго, будь ласка, не баріться. Причиною цього може бути інша речовина, яка при високому дозуванні може бути небезпечною для життя.

За порадою досвідчених споживачок/ів, слід робити паузи протягом кількох тижнів, аби тіло мало можливість відпочити, а психіка відновитись.

Якщо 2C-B стимулює ваш сексуальний потяг, пам'ятайте, що лише презервативи захищають від інфікування ВІЛ та іншими патогенами, а також небажаної вагітності. Уникайте контакту слизистих. У жодному разі не варто сідати за кермо автомобіля чи велосипеда під дією 2C-B

Якщо існує потреба змінити спосіб вживання, перестати вживати чи просто залишились питання –не соромтесь звертатись до людей, яким Ви довіряєте.
Made on
Tilda