Кетамін

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин

Кетамін

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Інформація надана з метою зниження негативних наслідків вживання наркотичиних речовин.
Ми не радимо вживати будь-які заборонені речовини. Придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідується законом.
Вся інформація – переклад з німецької проекту drugscouts, що має на меті зниження ризиків та небезпек, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин.
Речовина
Кетамін (гідрохлорид) – анальгетик (знеболюючий засіб) та анестетик, який використовують насамперед при наданні невідкладної медичної допомоги та у ветеринарії.

Чистий кетамін має вигляд білого кристалічного порошку без запаху з легким гіркувато-металевим присмаком. Як медичний анестетик та знеболююче, речовину використовують у вигляді чистого солонуватого розчину для внутрішньом'язових ін'єкцій.

Кетамін вживають перорально, назально, ін'єкційно, а також, якщо йдеться про чорний ринок, у поєднанні з іншими речовинами та / або у якості допоміжного розчинника. Кетамін у пігулках з'явився у Великій Британії й випускається (часто змішаний з MDMA) як екстазі.

Кетамін випускають у двох формах: кетамін та с-кетамін.
С-кетамін – це хімічно оброблений кетамін, у якому седативний (заспокійливий) та анальгетичний компоненти посилені. С-кетамін рідко призводить до таких побічних ефектів, як-от нічні жахи або horror trips, тому протягом останніх кількох років все частіше застосовується у медицині невідкладних станів замість звичайного кетаміну. Дія с-кетаміну приблизно у два рази сильніша за дію кетаміну.
Ефект, спосіб застосування, дози
Зверніть увагу: дозування с-кетаміну повинне складати половину від дозування «звичайного» кетаміну для досягнення відповідного ефекту.

Назальне вживання кетаміну
Початок ефекту: через 5 - 15 хвилин після застосування.Тривалість ефекту: 45 - 60 хвилин; пост-ефект (відчуття слабкості) триває протягом 1 - 3 годин.
Спосіб застосування та дози
15 - 25 мг (0,3 мг/кг ваги тіла) кетаміну достатньо для досягнення відповідного ефекту сп'яніння. Якщо плануються фізичні навантаження, наприклад, танці чи прогулянки, рекомендується уникати більш високих доз, оскільки при вживанні більше 30 мг рухові здібності можуть бути сильно обмежені.
Дозування між 30 та 110 мг (0,4 - 1,5 мг/кг ваги тіла) може викликати неприємні відчуття, оскільки при такому дозуванні побічні ефекти яскраво виражені, в той час як бажаний ефект сп'яніння / марення ще не настає.
Дозування між 90 та 160 мг (1,5 - 2 мг/кг ваги тіла) є достатнім для «повноцінного досвіду»: інтоксикація починається з фрагментарного розчинення навколишнього середовища.
«Кетамінова-діра» (K-hole): відчуття виходу розуму за межі тіла (інші назви: «его-розчинення», «смерть его»). Також характерними є галюцинації, запаморочення, зникнення відчуття смаку та запаху. Сприйняття музики може бути спотвореним. Загальні процеси сприйняття, говірливість та емоційні почуття знижені. Здатність до дій мінімізується, відчуття болю зменшується, що разом утворює ризик травмування.

Пероральне вживання кетаміну
Порошок сиплять у чашку, наливають приблизно 2 мл гарячої води та перемішують до повного розчинення. Далі чашку наповнюють кислим напоєм (приміром, апельсиновим соком), щоб перебити гіркий присмак кетаміну.
Початок ефекту: від 5 до 20 хв, залежно від вмісту шлунку.
Тривалість ефекту: приблизно 90 хв; пост-ефект триває від 4 до 8 год.
Дозування:
Порогове: 0,6 мг/кг ваги тіла (40 - 50 мг);
Легке: 1,2 мг/кг ваги тіла (50 - 100 мг);
Звичайне/Середнє: 1,5 - 4 мг/кг ваги тіла (75 - 300 мг);
Сильне: 3-5 мг/кг ваги тіла (200 - 450 мг);
Надмірне: 6-8 мг/кг ваги тіла (>450 мг).
Ін'єкційне (внутрішньом'язове / внутрішньовенне) застосування кетаміну:
Для ін'єкцій можна використовувати лише готові лікарські засоби (кетанест, кетанест-с, кетамін-с). Початок ефекту: при внутрішньовенному введенні ефект настає протягом секунд, при внутрішньом'язовому – протягом 2 - 4 хвилин.Тривалість ефекту: 30 - 60 хвилин; пост-ефект триває 2 - 4 години.

Знову наголошуємо: дозування с-кетаміну (кетанест-с, кетамін-с) повинне складати половину від дозування кетаміну!

Дозування кетаміну при внутрішньовенному застосуванні: за даними споживачок/ів, середня доза становить 60 - 110 мг (0,9 - 1,5 мг/кг ваги тіла).
Дозування кетаміну при внутрішньом'язовому застосуванні: за даними споживачок/ів, середня доза становить приблизно 50 мг (приблизно 0,6 мг/кг ваги тіла).

Тривалість можливого виявлення в організмі: кетамін може бути виявлений у крові протягом декількох годин за допомогою складних процедур, у сечі – протягом 1 - 4 днів після останнього вживання.

ПЕРЕДОЗУВАННЯ

Раптова втрата свідомості (очі залишаються відкритими та сухими), можливе здуття шлунку, виникнення судом, кома.
При дуже швидкому внутрішньом'язовому чи внутрішньовенному введенні або при високому дозуванні існує ризик виникнення дихальної недостатності.
Можливі прояви алергічних реакцій на кетамін.

Короткотривалі побічні реакції

Підвищення артеріального тиску та пришвидшення частоти серцевих скорочень, можлива нудота та блювання (особливо під час рухів), втрата контролю над координацією фізичних рухів та порушення рухомих м'язів (атаксія). Сильна зміна сприйняття може викликати тривогу. Відчуття слабкості після інтоксикації може тривати протягом тривалого часу.

Також можливим є підвищення внутрішньочерепного тиску, погіршення зору, запаморочення, посилення слиновиділення і порушення моторних рухів (акатізія).

Довготривалі побічні реакції

Довготривалі побічні реакції недостатньо досліджені. Інколи трапляється пошкодження органів. Більш відомими є такі наслідки, як-от розриви у пам'яті, розвиток толерантності (звикання) та психічної залежності, поява психозу.

Систематичне вживання може призвести до пошкодження мозку та порушення нервової системи.

Ризики змішаного вживання

Ризики є вищими, оскільки тіло та психіка отримують сильніше навантаження.
При взаємодії речовин варто пам'ятати, що ефект окремих речовин може наставати у різний час та тривати по-різному, тому сп'яніння при змішаному вживанні може початись із затримкою.
1
алкоголь, героїн, GHB / GBL / BDO, снодійні та транквілізатори (речовини з респіраторними ефектами)
Надвисокий ризик появи дихальної недостатності та паралічу дихального центру.
2
снодійні (бензодіазепіни та нейролептики, наприклад: діазепам, валіум, фаустан)
Таке поєднання використовується у медицині для подолання таких небажаних ефектів, як-от: порушення сну, інтенсивність сприйняття. Існує ризик дихального паралічу, тому подібну комбінацію можна застосовувати лише під медичним наглядом.
3
психостимулятори (амфетамін / метамфетамін, кокаїн тощо)
Поєднання седативних та стимулюючих речовин часто є неприємним для розуму і тіла, здійснює сильне навантаження на серцево-судинну систему. Вживання стимуляторів збільшує бажання рухатись водночас дія кетаміну обмежує рухові здібності, що разом може призвести до травмування та нещасних випадків.
4
MDMA
При високому дозуванні кетаміну контрастність ефектів стає досить інтенсивною, при цьому чуттєве сприйняття зменшується, що зазвичай описується як дуже неприємне відчуття.

Безпечніше вживання

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Так само, як у випадку з іншими лікарськими засобами, сет (психологічний та фізичний стан) та сетінг (зовнішні умови) відіграють вирішальну роль в ефекті.

Людям з високим кров'яним тиском, серцевими захворюваннями, глаукомою, схильністю до епілептичних нападів, депресією, гіпертиреозом, стенокардією або психозом слід відмовитись від вживання кетаміну.

Вживання кетаміну має бути лише запланованим. Порушення рухових здібностей може призвести до нещасних випадків та травмувань. Перед вживанням найкраще лягти (особливо, якщо назальна доза перевищує 30 мг) і у жодному разі не залишатися наодинці. При дозуванні 100 - 150 мг поруч повинна бути твереза людина, яка може надати невідкладну допомогу у надзвичайних ситуаціях.

У жодному разі не пропонуйте їжу та напої людині, яка знаходиться під дією кетаміну. Кетамін порушує моторну функцію рота і горла (ковтання є небезпечним!). Крім того, захисні рефлекси в області ротової порожнини та горла можуть бути збільшені; при контакті з водою можливий спазм надгортанника і, як наслідок, зупинка дихання чи серця. Воду можна пити лише після припинення дії кетаміну.

Через притуплення відчуття болю існує значний ризик травмування (особливо при ходьбі) та опіків (приміром, через гарячі напої). Під дією кетаміну не плавайте та не приймайте ванні процедури, оскільки існує ризик утоплення через несподівану відсутність здатності рухатися. Дозуйте мінімально та не залишайтесь наодинці. Шприц може застрягнути в руці, при цьому дія речовини починається майже миттєво, що може призвести до дихальної недостатності. Завжди використовуйте лише індивідуальні стерильні шприци. Ніколи не діліться шприцом з іншими, адже це утворює ризик зараження інфекційними хворобами (ВІЛ, гепатит)!

Однакове дозування зазвичай діє сильніше, якщо вага тіла людини або її статура є меншою, а отже, ймовірність прояву перелічених ризиків також збільшується. Дозуйте менше.
При втраті свідомості споживачки/а контролюйте її / його пульс та дихання, а у разі серцево-судинної недостатності надайте першу допомогу та негайно зателефонуйте до швидкої допомоги.

Не варто вживати кетамін на повний шлунок – існує ризик задихнутися у власному блювотинні, тому не їжте щонайменше за годину до вживання. Слухайте музику тихо, адже під дією кетаміну не чути високих частот, які, однак, можуть завдати непоправної шкоди слуху.

Досвід кетамінового вживання є дуже виснажливим. Наступного дня краще відпочити. Під час вживання кетаміну залишайтесь відповідальними за свої вчинки. Не користуйтеся авто чи велосипедом!

При назальному вживанні
Дрібно наріжте порошок на чистій поверхні. Завжди використовуйте лише особисті й чисті трубочки, бажано з тупими або закругленими краями – у такий спосіб Ви уникаєте пошкодження слизових оболонок носа та передачі таких інфекцій, як-от герпес чи гепатит. Бактерії та віруси на трубці або грошовій купюрі можуть потрапляти в організм інших людей. Після вживання слід промивати ніс (1 чайна ложка морської солі на 1/4 л води), краще використовувати ізотонічний сольовий розчин з аптеки.

Вживання кетаміну може спровокувати блювання. Якщо це трапилось до 4 годин після прийняття протизаплідних пігулок, у кров потрапляє дуже незначна кількість їхніх елементів, а отже вагітність є цілком можливою. Захищайте себе від небажаної вагітності – використовуйте презервативи та інші негормональні контрацептиви!

Кетамін (так само як і інші речовини) потрапляє у плаценту та грудне молоко. Можливе пошкодження плоду і дитини. Високі дози також можуть призвести до передчасних пологів. Під час вагітності та годування грудьми слід обов'язково утриматися від вживання кетаміну.
Made on
Tilda