4 фази менструального циклу. Коли краще зайнятися сексом, спортом та роботою

Як гормони впливають на настрій, зовнішність, поведінку та що робити з цими знаннями.
43362 10:56
Жінки для жінок
Жінки для жінок / Solomia Today

Напевно кожній жінці знайомі впродовж місяця може змінюватися настрій, самопочуття, самооцінка і навіть зовнішність. Є дні, коли усе летить з рук, або навпаки - все виходить легко і добре.

Ми звикли списувати такі зміни на втому, зовнішні подразники, на власну недосконалість. Насправді ж, ключ до розуміння подібних процесів – у вашому циклі.

На допомогу жінкам краще зрозуміти себе й зробити кожну з нас більш сильною, більше впевненою в собі, більш щасливою в Україні з’явився цікавий проект.

Solomia - це просвітницький путівник, який пояснює, які процеси відбуваються в організмі жінки протягом менструального циклу. Над створенням путівника працювали гінеколог, біолог, сексолог-психолог, wellness-тренер, клітинний біолог, лікар-дієтолог. Але головне - що це суто жіноча команда.

У календарі кожен день місяця розписаний по трьом категоріям: що відбувається всередині; як це впливає на настрій, зовнішність і поведінку, та головне - рекомендації що робити або навпаки, чого не робити.

Календар описує, як вони впливають на фізичне самопочуття і настрій і підказує, як підлаштувати свої справи, дозвілля, спорт, секс, дієту під індивідуальні особливості.

Версія цього календаря розрахована на 28-денний цикл, але ж усі жінкі різні, тому тут можуть траплятися невеличкі розбіжності в кілька днів.

Ми публікуємо лише малу частину того, що включає в себе це додаток - 4 етапи жіночого циклу і опис перших днів цих етапів.

Дні 1-7. Перезавантаження

Це ваша особиста весна, що приходить кожен місяць. Організм отримав сигнал, що вагітність не відбулася, і перезавантажується для нового циклу. Це сприятливий час для переосмислення попередніх дій, думок. Зараз закладається фундамент нового.

4 фази менструального циклу. Коли краще зайнятися сексом, спортом і важливими справами

День 1. Що з організмом

Активно працюють гормони простагландини — вони скорочують матку, щоби та відкинула старий ендометрій, і звужують судини, щоби вберегти вас від великої втрати крові під час місячних.

Саме через високий вміст простагландинів і низький рівень інших гормонів, більшість жінок у перший день відчувають біль та важкість внизу живота. Окрім болю і важкості, гормональна картина цього дня відображається і на шкірі — вона бліда й суха — і на самопочутті: може накрити вегетативна буря з гарячкою та діареєю.

Що з настроєм

Ви можете почуватися спустошеною та знесиленою, наче щойно приплелись на фініш марафону в останній десятці. Звісно, у кожної перший день проходить по-своєму.

Не варто налаштовувати себе на погане, коли все добре. Але якщо настрій і самопочуття все-таки кепські — сприймайте це як неминучий етап перезавантаження перед початком нового життя.

Що робити

Сьогодні не найкращий день, щоби зрушувати гори. Не соромтеся сказати рідним і навіть колегам, що ви не в формі для звершень. Якщо це можливо, посуньте на кілька днів завдання, на які треба більше сил, ніж завжди.

Рекомендується робити те, що вас потішить: поласувати смачненьким, сходити на шопінг, у кіно, почитати книжку.

Спорт у розумних межах у перший день не забороняється. Ходіння, наприклад, допомагає зняти набряклість, а присідання розганяють кров в області тазу та полегшують біль.

Дні 8-14. Драйв

Ваш організм активно готується до овуляції і налаштовується шукати партнера для можливого зачаття. Вмикаються стародавні природні механізми, покликані зробити вас у цей період найбільш привабливою та енергійною.

Енергії стане на все.

4 фази менструального циклу. Коли краще зайнятися сексом, спортом і важливими справами

День 8. Що з організмом

Концентрація головного жіночого гормону — естрогену — постійно зростає. Ви можете виглядати блискуче без будь-яких косметичних процедур, просто завдяки природним процесам. Обличчя рум’яне, волосся сяє та струмениться, нігті міцні — ви випромінюєте здоров’я.

Що з настроєм

Настрій — рок-н-рол! Вас легко зірвати з місця не лише на тусовку. За компанію з друзями можете поїхати в інше місто і навіть країну.

Можливо, вам захочеться поекспериментувати із зовнішністю: змінити зачіску, пофарбувати волосся, оновити гардероб.

Що робити

Сприятливий час для яскравих пригод, про які потім будете розповідати онукам. Якщо ж обачливість — ваше друге "Я", замість пригод можете скласти б’юті-план на майбутній тиждень і почати його виконувати. Саме час для очищення шкіри, тестування нової косметики, епіляції.

Дні 15-21. Концентрація

Після овуляції організм налаштовується на можливу вагітність, тому ви стаєте менш емоційною і зосереджуєтеся на справах і власних цілях. Добре працює інтуїція — наче вмикається прямий зв'язок із всесвітом. Це час приймати доленосні рішення й будувати стратегічні плани.

4 фази менструального циклу. Коли краще зайнятися сексом, спортом і важливими справами
 

День 15. Що з організмом

Після овуляції на місці фолікула, що луснув, формується жовте тіло. Організм ще не розібрався, чи завагітніли ви, але жовте тіло про всяк випадок налаштовує всі системи на режим "вагітність".

Що з настроєм

Ви спокійні, терплячі, раціональні. У прийнятті рішень раціо переважає над емоціями.

Що робити

Хороший період для справ, що потребують уважного ставлення: підписання договорів, аналітики, планування бюджетів.

Зараз рутинна робота не здаватиметься настільки вбивчою — можете нарешті розібратися зі справами, які давно відкладали.

Дні 22-28. Гальмування

Співвідношення гормонів у організмі зараз таке, що ваша активність падає. Час прислухатися до себе. Саме в цей період найчастіше приходить розуміння, чого ви насправді хочете — або не хочете.

4 фази менструального циклу. Коли краще зайнятися сексом, спортом і важливими справами
 

День 22. Що з організмом

Рівень прогестерону — гормону, який відповідає за материнський інстинкт — все ще високий. Цей же гормон сповільнює процеси травлення, тому сьогодні може здутися живіт, початися запор.

Що з настроєм

Хочеться звити затишне гніздечко.

Що робити

Не їжте продукти, які можуть особисто у вас викликати здуття. Імовірно, сьогодні вас потягне на солодке, а воно теж сприяє здуттю, тому не зловживайте. Додайте в меню корисні для роботи кишківника продукти: варений буряк, печені яблука, чорнослив, еспресо з ложечкою меду.


Більш детальну інформацію про кожен день циклу, наукові дослідження, поради та рекомеднаціі, інструкцію, як завантажити додаток читайте на Solomia Today або у facebook.

Жінки для жінок
Помазанная на приключения. Расскажет куда пойти, что посмотреть, где отдохнуть.

Рекомендуем

follow follow