Як зрозуміти, що для вас найкраще? Почніть засуджувати інших!

Гра в осуд — шлях до самопізнання.
3386 13.09.21 18:30
Коли ви засуджуєте когось, спробуйте визначити, що саме змушує ваше серце битися швидше..
Коли ви засуджуєте когось, спробуйте визначити, що саме змушує ваше серце битися швидше.. / iStock

Виявлення своїх мікромотивів — набору дуже специфічних речей, які змушують саме ваше серце битись швидше від захопленого хвилювання, — це ключ до самореалізації та успіху на роботі, стверджують соціальні науковці Тодд Роуз та Огі Огас. І ось веселий спосіб ідентифікувати їх: спостерігайте за тим, як ви засуджуєте інших.

Тодд Роуз та Огі Огас з Гарвардської вищої школи освіти вивчають "темних конячок": людей, які перемагають тоді, коли є всі шанси на програш, тріумфаторів, появу яких ніхто не очікував.

Темною конячкою може виявитись оперна співачка або тренерка собак, перукар або дипломат, сомельє, тесля, ляльковод, архітекторка, таксидерміст, шахова гросмейстерка, акушер, астрономом, ландшафтна дизайнерка. Це лише деякі з професій людей, в яких брали інтерв'ю Роуз та Огас в рамках проекту Dark Horse.

"Особистість темних конячок така ж різноманітна та непередбачувана, як і у випадкових вибірках людей, — пишуть Роуз та Огас. — Однак є спільна річ, яка пов'язує їх усіх: темні конячки відчувають себе самореалізованими".

Отже, як зрозуміти, що для вас найкраще? У своїй роботі науковці визначили для цього чотири критичні елементи, в тому числі захоплюючий фактор, який вони називають "мікромотиви". Ця маленька, але могутня особливість могла б стати значною підказкою у пошуках вашого власного "я".

Ваші мотиви складають емоційне ядро індивідуальності. Те, чого ви бажаєте, а також чого не бажаєте, унікальним та глибоко особистим чином визначає, хто ви є. Коли ви дієте способом, який відповідає вашим справжнім мотивам, ваша подорож буде чарівною та принесе масу задоволення. Але якщо ви неправильно оцінюєте або не враховуєте свої мотиви, то ваш прогрес буде повільним і нудним або ви можете взагалі відмовитись від того, що почали.

Дуже важливо точно знати, що саме змушує ваше серце битися частіше, і це нормально, якщо воно відрізняється від того, що ваші близькі радять вам робити. Знання особистих мікромотивів є найважливішим елементом майндсету темних конячок. Для прикладу, розглянемо ситуацію Саула Шапіро.

Коли Саул бачить розхитане колесо на візку для покупок або нахилену фоторамку, його розум спрямовується на те, щоб переміщати компоненти, поки вони не будуть в працюючому і рівному стані. Саул має, здавалося б, незвичайний мікромотив: йому подобається лагодити фізичні об'єкти руками. Ви не знайдете бажання лагодити речі в будь-якому списку універсальних мотивів, але для Саула це бажання є щирим, сильним та глибоко особистим.

Можливо, ви думаєте, що це, звісно, непогано, але яка професія може використати цей мікромотив? Однією з можливостей є ортодонтія, де центральним завданням є вирівнювання зубів людей. Інша можливість — це електротехніка, яку Саул і вибрав. Його взяли на роботу в якості інженера для вирішення складної технічної проблеми: створення приладу, який перетворює електричний сигнал зі звичайного мідного дрота на лазерний сигнал в оптоволокні. Це вимагало точного з’єднання напівпровідникового чипу розміром з піщинку з волокном діаметра людської волосини, і це з’єднання повинно бути точним у межах мікрона.

Саул успішно впорався з цією задачею, і його прилад широко використовувався в телекомунікаційній галузі. Це також принесло значний дохід для його роботодавця, а сам Саул отримав лише невеликий бонус. Ця невідповідність змусила його поставити під сумнів власну роль. "Я бачив, як хлопці з дипломами МВА виступають із презентаціями, і вони заробляють набагато більше грошей, ніж я, а також їм дістаються керівні посади в компанії, — каже він. — Я почав думати: може, я повинен бути одним з цих хлопців?"

Тож він відмовився від кар'єри інженера, що приносила йому задоволення, і перейшов у середнє керівництво. Але його мікромотиви не були сумісні з новою роллю; він не насолоджувався керуванням іншими людьми, і він не був зацікавлений у нетворкінгу та презентації своїх ідей іншим. Його найсильніші мікромотиви — робота власними руками, майстрування гаджетів та механізмів, математичні розрахунки, самостійна робота та лагодження об'єктів — в основному були знехтувані в роботі менеджера.

Одна важлива для нього річ — це бути самому собі босом. Оскільки він не хотів починати бізнес з нуля, він зустрівся з франчайзинговим брокером, який розповів йому про доступні послуги, такі як агентства з працевлаштування та установи для людей старшого віку, які були доступні в Нью-Йорку.

Одна дивовижна франшиза зацікавила Саула: ремонт меблів. Навіть незважаючи на те, що він не мав жодного досвіду, він розумів, що успіх в цій справі залежить від уміння лагодити тканини та ставити латки, а це процес, яким він міг насолоджуватися. Він зможе працювати руками та відразу бачити плоди своєї роботи.

У 2013 році Саул відкрив франчайзинг з ремонту оббивки на Манхеттені. Він освоїв торгівлю і зараз робить ремонти для бродвейських шоу, телевізійних персон та готелів на Таймс Сквер. "Люди, які найкраще знають мене, згодні з тим, що я сьогодні щасливіший, ніж будь-коли у своїй кар'єрі, — говорить він. — Мені подобається те, що я роблю майже кожен день, і я фінансово захищений. Врешті-решт, я зрозумів, як прилаштувати свої здібності до життя ".

Скільки разів за минулий тиждень ви засуджували когось — колегу, ведучу на телебаченні, незнайомця біля каси? Отже, ви можете використовувати ці нефільтровані реакції, щоб дізнатись щось про вас самих. Ваші мікромотиви складаються з глибоко вкорінених почуттів, які включають в себе уподобання, відверті бажання та особисті потреби.

Три етапи гри в осуд

По-перше, усвідомлюйте моменти, коли ви когось засуджуєте. Ми всі робимо це постійно. В людській природі закладено реагувати на оточуючих незалежно від того, чи це поштар, поліцейська, масажист, сусідка, продавець чи хтось на обкладинці журналу. Розвивайте усвідомлення того, коли ви це робите, щоб ви могли свідомо проаналізувати вашу реакцію.

По-друге, визначте почуття, які виникають, коли ви засуджуєте когось. Як зрозуміти, коли ви переживаєте відчуття, пов’язані з мікромотивом? Тоді, коли у вас є яскрава реакція. Неважливо, вона позитивна чи негативна, радісна чи засуджуюча, почуття просто має бути сильним. Пам'ятайте, що ви намагаєтеся зв'язатися з вашим справжнім емоційним ядром.

По-третє, запитайте себе, чому ви відчуваєте ці почуття. Пам'ятайте: будьте чесними. Фізик Річард Фейнман чудово описав це, попередивши: "Ви не повинні обманювати себе, але обдурити самих себе найпростіше". Зосередьтеся на тому, що б вам найбільше подобалось, якщо б ви жили життям тих, кого засуджуєте, а також і на тому, що б ви ненавиділи. Наприклад, якщо ви дивитесь інтерв'ю знаменитостей і ловите себе на думці: "Як хтось може бути справді щасливим, коли вони постійно бігають за багатством чи славою?", тоді ви знаєте, що гроші та визнання, ймовірно, не є потужними мотиваторами для вас.

З іншого боку, якщо ви відреагували на історію Саула Шапіро, подумавши: "Хлопець ремонтує оббивки. Давайте не будемо робити вигляд, що він успішний!", — ви дізналися щось цінне про ваші мікромотиви. Статус і визнання дуже важливі для вас. Це добре, тепер ви це точно розумієте. Щоб досягти самореалізації, ви повинні бути вірними тому, що запалює ваш вогонь — що б це не було.

Найважча частина — протистояння установці, що є певні мотиви, якими ми повинні керуватися, наприклад, гроші або допомога іншим. Це може змусити нас придушувати або послабити наші власні мікромотиви. Гра в осуд може допомогти вам зняти з себе це закляття, поки ви будете уважні та конкретні. Якщо ви засуджуєте рейнджера гірськолижного парку, ви можете подумати: "Бути на природі весь день — це чудово". Або судячи коллектора боргів, ваша реакція може бути: "Ох, я б залюбки відстежувала неплатників і змушувала їх платити".

Не зупиняйся на цьому. Продовжуйте аналіз через свої почуття, поки не зайдете настільки далеко, наскільки це можливо. Наприклад, з рейнджером ви також можете зрозуміти: "Навіть незважаючи на те, що на природі було б чудово, це самотня робота. Я не думаю, що зможу впоратися з щоденною ізоляцією". Тепер ви виявили два потенційні мікромотиви: бажання бути на природі та бажання соціального залучення.

Коли ви засуджуєте колектора, спробуйте визначити, що саме змушує ваше серце битися швидше: процес відстежування неплатників або те, що вони змушують їх повернути гроші? Чи є щось у пошуку людей, які переховуються, що вас заряджає? Чи це скоріше про здійснення справедливості, коли ніхто інший не може? Коли справа доходить до знання ваших мікромотивів, подробиці завжди важливі.

Пам'ятайте, мета гри в осуд — це не скептично оцінити суть та недоліки інших людей. Це не про них взагалі. Мета полягає в тому, щоб використовувати вашу інтенсивну емоційну реакцію для виявлення прихованих контурів ваших бажань. Ви є одночасно і гравцем, і суддею в цій грі, і лише ви можете точно розуміти, коли ви простежили один з ваших мікромотивів у повній мірі.

Вам потрібен буде деякий час, щоб призвичаїтись до цієї гри, але це набагато надійніше та ефективніше, ніж стандартизовані тести мотивації. Існує сотні кар'єрних тестів, які роботодавці та керівники використовують для оцінки мотивів працівників та студентів щороку. Незважаючи на те, що їх творці можуть не погодитися, ці тести не призначені для визначення вашої унікальної моделі мотивації, а швидше визначають, наскільки тісно ваші реакції відповідають "середнім професіоналам" у даній галузі.

Стандартизовані оцінки мотивації приречені на неправильне тлумачення або ігнорування одного з найважливіших аспектів ваших мікромотивів: наявність суперечливих мотивів, таких як бажання взаємодіяти з іншими людьми та бажання бути наодинці або схильність до конформізму і бажання повстати. Коли ви прагнете охопити різноманітність ваших мікромотивів, найбільш протилежні з них можуть бути примирені, застосовані та об'єднані в цілеспрямованість.

Источник: Ideas.ted.com
Автор_ка:
Переклала: Ніка Овчинникова

Рекомендуем

follow follow