Кокаїн

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин

Кокаїн

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Інформація надана з метою зниження негативних наслідків вживання наркотичиних речовин.
Ми не радимо вживати будь-які заборонені речовини. Придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідується законом.
Вся інформація - переклад з німецької проекту drugscouts, що має на меті зниження ризиків та небезпек, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин.
Речовина
Кокаїн (кокс, чарлі, кока, сніжок)– головна активна речовина різних видів коки, сильний стимулятор, доступна у формі кристалів або білого порошку (кокаїну гідрохлорид); без запаху, з гіркуватим присмаком, має легкий місцевий анестетичний ефект (оніміння). Згідно з підрахунками saferparty у 2015 році середня кількість активної речовини у Швейцарії складала 71,7 %, у Німеччині – 61,3 % у 2013 році.
На чорному ринку кокаїн часто містить розчинники, які посилюють чи продовжують у часі ефект, серед яких найбільш поширеними не психоактивними допоміжними речовинами є лактоза, крохмаль, целюлоза. У 2015 році найчастіше було виявлено психоактивний розчинник левамізол (у ¾ всіх перевірених проб), анальгетик фенацетин та місцеві анестетики (приміром, лідокаїн), кофеїн і антиалергенний гідроксизин.
Кокаїн вживають переважно назально, рідше ін'єкційно, або за допомогою хімічних маніпуляцій використовують як основу для куріння.
Ефект та спосіб застосування
У зв'язку з різним складом речовини точне дозування досить складно виокремити.

Середня доза при назальному вживанні кокаїну складає 0,5 - 0,8 мг/кг ваги тіла;
якщо вага тіла складає більше 75 кг середнім дозуванням буде 37,5 - 60 мг.
Досвідчені споживачки/і часто дозують набагато більше. При внутрішньовенному вживанні дозування повинне бути набагато меншим (початкова доза: не більше за 10 мг).

Початок та тривалість ефекту:
При назальному вживанні: ефект настає через 2 - 3 хвилин, триває протягом 30 - 60 хвилин, інколи довше.
При ін'єкційному вживанні: початок ефекту настає вже через кілька секунд, тривалість складає приблизно 5 - 20 хвилин. При частому вживанні ефект триває значно коротший проміжок часу.

Ефект
Спектр ефекту залежить як від дозування, форми вживання, кількості активної речовини, можливої наявності інших допоміжних речовин, так і від сету (психологічного та фізичного стану, звикання) та сетінгу (зовнішніх умов).

Вживання кокаїну спричиняє вивільнення великої кількості нейротрансмітерів норадреналіну, серотоніну та насамперед дофаміну у синаптичній щілині між нервовими клітинами у мозку, гальмуючи їх зворотне захоплення. Висока концентрація дофаміну призводить до появи відчуття насолоди від окремих дій та подій, через що у людини виникає бажання повторити цей досвід.

Обмін речовин, частота дихання та пульсу пришвидшуються, кров'яний тиск та температура тіла підвищуються, зіниці очей розширюються, відчуття голоду, спраглості, втоми та болю зменшуються. Це відображається у підвищені концентрації, уваги, прояву так званого athletic performance, пришвидшення мови та рухів. Можливими є: ейфорія, підвищення самовпевненості, відчуття достатку, відсутності перешкод та страхів, відчуття сили, підвищення готовності до ризику та зниження рівня самокритичності.

Багато споживачок/ів вказують на появу під дією кокаїну сильного сексуального бажання та інтенсивної насолоди під час сексу, але також можлива поява еректильної дисфункції.

Тривалість можливого виявлення в організмі:

Час виявлення залежить від частоти і кількості вживання, швидкості обміну речовин та концентрації сечі, тому наведені нижче дані є ознайомчими:
  • у крові / сироватці: кокаїн – 6 - 24 години, продукти розпаду бензоїлекгоніну – 2 - 3 доби;
  • у сечі: кокаїн – протягом декількох год, продукти розпаду бензоїлекгоніну – до 4 діб, при вживанні кількох грамів на добу – від 15 до 22 діб.

Короткотривалі побічні реакції

Сильне навантаження на серцево-судинну систему у зв'язку зі збільшенням частоти серцевих скорочень, звуження кровоносних судин, підвищення кров'яного тиску та збільшення потреби серця у кисні.

Кокаїн може призвести до спазмів коронарних судин, що створює перешкоду для циркуляції крові та становить ризик знищення тканин міокарду. Таким чином, існує високий ризик стенокардії чи зупинки серця.
Типовими симптомами стенокардії є: раптовий біль, відчуття тиску чи ускладнення в області грудної клітини, біль у лівій частині тіла.

Можливі побічні психічні реакції: відчуття небезпеки, страх, нав'язливі думки, перманентний неспокій, агресивність. У зв'язку з нестачею сну, зумовленої вживанням кокаїну, також можлива поява / розвиток параної, тривожності, дезорієнтації та галюцинацій.

При передозуванні можливі:
нудота / блювання, порушення координації, легкі спазми та тремор, сильне підвищення температури тіла, порушення серцевого ритму, страх, приступи параної, депресія, викривлення сприйняття. Передозування може призвести до смерті у зв'язку з дихальною недостатністю.

Після вживання чи під час «виходу» з-під дії кокаїну можливий стан фізичного та психічного виснаження, депресивний та поганий настрій.

Споживачки/і повідомляють про сильне бажання повторити вживання у цей період для того, щоб «зняти» побічні ефекти.

Довготривалі побічні реакції

При частому вживанні великих доз побічні ефекти можуть посилитись. Навіть після тривалої паузи різного роду тригери (люди, місця, ситуації) можуть спонукати до повторного вживання, тому що психологічна залежність від кокаїну дуже сильна (craving).

Ризики серцевої аритмії та інфаркту міокарда дуже високі насамперед для молодих людей, оскільки внаслідок вживання існує ймовірність розвитку перманентного високого кров'яного тиску, вазоконстрикції, появи судом у серцево-судинній системі, а отже серце отримує сильне навантаження.

До того ж можливі зміни у поведінкових та когнітивних процесах (нервозні конвульсії, збільшення активності), тремор, судоми, псування зубів, порушення нервової системи, пошкодження печінки та нирок (зумовленого наявністю розчинників). Також можливим є загальне ослаблення імунної системи організму, розвиток сприйнятливості до інфекційних хвороб через нестачу мінералів та вітамінів; тривале голодування призводить до суттєвої втрати ваги; сексуальна дисфункція також можлива як один із наслідків вживання кокаїну.

При назальному вживанні: пошкодження / обпікання слизових оболонок носу та горла (особливо при потраплянні цілісних кристалів речовин); можлива кровотеча з носу, пошкодження нюху, розвиток хронічних захворювань, а в окремих випадках – перфорація носової перетинки.

Серед можливих довготривалих психологічних наслідків є: дратівливість, різка зміна настрою, депресія, викривлення сприйняття, «кокаїнові галюцинації», радикальна зміна особистості.

Ризики змішаного вживання

Ризики є вищими, оскільки тіло та психіка отримують сильніше навантаження.
При взаємодії речовин варто пам'ятати, що ефект окремих речовин може наставати у різний час та тривати по-різному, тому сп'яніння при змішаному вживанні може початись із затримкою.
1
алкоголь
Поки Ви знаходитесь під дією стимулюючих речовин, алкогольне сп'яніння і кількість випитого майже не відчуваються, а отже, алкогольне отруєння цілком можливе.
Сильне навантаження на печінку та нирки; поєднання стимуляторів з алкоголем висушує організм та може призвести до перегрівання.
2
канабіс
Високе навантаження на кровоносну систему.
Таке поєднання часто призводить до появи відчуття тривожності чи параної, а тривале вживання обидвох речовин збільшує ризик появи психозу / тривожного розладу.
3
інші стимулятори (амфетамін, кофеїн, енергетики)
Можлива поява дратівливості, надмірного напруження, тремору, пришвидшення серцебиття. Сильне навантаження на систему кровообігу організму може призвести до зупинки серця.
4
MDMA
Кокаїн знімає «типовий» ефект MDMA; можливе передозування MDMA внаслідок повторення вживання. Сильне навантаження на систему кровообігу. Взаємодія обидвох речовинами може призвести до внутрішнього дискомфорту та прояву дій, позбавлених сенсу чи цілі. Водночас можливе відчуття гармонії. Сприятливий сет та сетінг відіграють важливу роль.
5
бета-блокатори, ІMAO, трициклічні антидепресанти, симпатоміметики
Підвищення артеріального тиску, що створює небезпеку для здоров'я і життя.


Безпечніше вживання

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
(Дуже) молодим людям ми радимо відмовитись від вживання кокаїну. Чим раніше почати вживати кокаїн, тим більшими є ризики утворення побічних ефектів та прояву наслідків.

Людям, які мають проблеми з психічним та психологічним здоров'ям слід обов'язково відмовитись від вживання кокаїну. Насамперед слід відмовитись від вживання тим, у кого наявне одне з наступних захворювань: депресія, тривожність, панічні розлади, шизофренія, захворювання серцево-судинної системи, гіпертонія, епілепсія, гіпертиреоз, діабет, астма, захворювання печінки чи нирок. Інші захворювання також несуть ризики для здоров'я при вживанні кокаїну.

Перед вживанням: не слід купувати кокаїн у незнайомих людей. Проінформуйте себе про речовину у мережі або ж скористайтеся тестами на наркотики. Якщо речовина невідома – радимо дозувати якнайменше.

На замітку: перевіряти якість коксу методом злизування частинок з пальця, зануреного у пакетик немає жодного сенсу через потенційну наявність місцевих анестетиків на зразок лідокаїну.

Зважайте на вагу тіла.

Часто бувають ситуації, коли Ви не можете добре розгледіти кількість речовини перед вами. Завжди питайте, яку речовину вам пропонують.

Кокаїн зневоднює організм, зменшує кількість необхідних мінералів та вітамінів, тож слід завжди пити достатньо рідини (приміром, фруктовий сік), їсти горіхи, овочі та фрукти.

Часте вживання кокаїну призводить до інтенсивних рухів щелепних м'язів (стискання зубів). У такому разі жувальна гумка має допомогти захистити зуби, ясна та щоки, проте біль у м'язах вона не знімає. Деякі споживачки/і рекомендують магній та кальцій для заспокоєння м'язів.

Робіть паузи протягом вживання для того, аби запобігти перегріванню та виснаженню організму. Якщо Ви танцюєте в клубі, слід інколи виходити подихати свіжим повітрям. Кокаїн сприяє розкутості, тому важливо усвідомлювати з ким Ви збираєтесь вживати / щось робити та не наражати себе чи інших на небезпеку. У жодному разі не сідайте за кермо автомобіля!

Уникайте повторення вживання для зняття неприємних побічних ефектів.

При назальному вживанні: дрібно наріжте порошок на чистій поверхні. Завжди використовуйте лише особисті чисті трубочки, бажано з тупими або закругленими краями – у такий спосіб Ви уникаєте пошкодження слизових оболонок носа та передачі таких інфекці, як-от герпес чи гепатит. Бактерії та віруси на трубці або грошовій купюрі можуть передаватися іншим людям.

При ін'єкційному вживанні: дозуйте менше, ніж при назальному вживанні. Використовуйте лише особисті стерильні шприци для уникнення інфікування гепатитом, ВІЛ, бактеріальним ендокардитом (ураження артерій і серцевих клапанів). Увага: ін'єкіцйне введеня кокаїну у поєднанні з лідокаїном чи тетракаїном є небезпечним для життя!

Варто подбати про те, щоб вживання кокаїну не стало частиною повсякденного життя.

Вживання під час статевого акту, у період вагітності або годування груддю.
Вживання стимулює сексуальний потяг, а ризики незахищеного сексу можуть не братись до уваги. Лише презервативи чи інші негормональні контрацептиви захищають від інфікування ВІЛ та іншими патогенами, а також від небажаної вагітності.

Вживання впливає на гормональний баланс. Це означає, що можуть посилитись / з'явитися менструальні болі, менструальний цикл змінитись (нерегулярні чи відсутні місячні), а фертильність знизитись. Незважаючи на це, вагітність можлива.

Кокаїн у період вагітності надходить у плаценту та потрапляє в організм плоду. Побічні ефекти кокаїну можуть призводити до передчасного відшарування плаценти, викидню, передчасних пологів чи дефіциту розвитку дитини. Вади психічного чи фізичного розвитку також можливі. Крім цього, порушення режиму сну, недостатнє харчування чи нестача рідини в організмі також можуть нашкодити вам чи вашій вагітності. Тому під час вагітності слід обов'язково утримуватися від вживання кокаїну.
Кокаїн також надходить у грудне молоко, тому відмовтесь від вживання у період годування груддю.
Made on
Tilda