Дехто уявляє, що на лапку кролику мастять якийсь засіб і спостерігають за реакцією. Але реальність жорстокіша за ці припущення. Насправді частіше за все тести проводять на слизових оболонках очей, вух, носа, а також на поголених і навмисно пошкоджених ділянках шкіри. У якості піддослідних використовують різних тварин: від мишей та кроликів до собак, котів, мавп.
Чи існують альтернативи? Авжеж, їх безліч! Розповідає про етичну косметику інтернет-магазин cosibella.
По-перше, сучасні технології вже дозволяють нам створювати реалістичні комп’ютерні моделі, що показують реакцію людського організму на той чи інший подразник. Потім готовий косметичний засіб тестують добровольці під наглядом лікарів.
По-друге, наука також не стоїть на місці і дає можливість робити якісні тести в пробірці. Тобто можна виявляти реакції на клітинному рівні. Клітини для тестів вирощені штучним шляхом та життєздатні поза організмом. І по-третє, на сьогоднішній день науковці навчились створювати штучну шкіру. У здорової людини береться пункція, на основі якої вирощують шар епітеліальної тканини. Це дозволяє проводити досліди для різних типів шкіри: сухої, жирної, чутливої, зрілої і т.д.
Як визначити, чи є бренд етичним? Існує декілька основних організацій, що видають сертифікати та дозвіл на позначку cruelty-free. Найвідоміша з них американська компанія PETA, також є британська Cruelty-Free International і австралійська Choose Cruelty-Free. На сайтах цих організацій можно дізнатися, кому саме вони зробили відповідну сертифікацію.
Хороша новина полягає в тому, що в світі почалась тенденція, спрямована на відмову від тестування на тваринах. Так, на території Євросоюзу з 2013 року заборонено виробництво, поширення та продаж продукції, яка була протестована на тваринах. Також заборона діє в Норвегії, Австралії, Новій Зеландії, Індії, Ізраїлі, деяких країнах Азії та Південної Америки.
Яка ж ситуація в Україні? На території нашої країни дозволені альтернативні способи тестування, але також законні і тести на тваринах. Та якщо компанія надає сертифікат країни Європейського Союзу, то повторне тестування не вимагається, видається дозвіл на торгівлю. В Україні існує приблизно сім державних лабораторій, дві з яких не проводять тести на тваринах.
Незважаючи на те, що ми лише рухаємося у напрямку відмови від жорстокого відношення до тварин, українці мають вибір і змогу купувати етичну косметику екологічних компаній.
Наприклад, польский бренд натуральної косметики Alkemie повністю дотримується принципу vegan friendly. Тобто їх продукція містить лише натуральні компоненти рослинного походження, не тестується на тваринах і має екологічну упаковку. Засоби виробляються на основі традиційних рецептів, переосмислених науковцями в області ботаніки, хімії та фізики. В асортименті є все для комплексного догляду за шкірою. Починаючи з гелю для очищення обличчя та сироваток, закінчуючи кремами, масками та засобами для тіла. Більшість продуктів зберігається всього 6 місяців після відкриття, бо мають натуральний склад. З таким доглядом ти маєш змогу піклуватися не тільки про себе, а і про навколишнє середовище та безпеку тварин.