Думка. Чому рівність та здоровий глузд переможе в Україні

Як "русскій мір" з ультраправим спротивом перетворюється на маргінес.
863 23.03.18 14:20
Фото з акції протесту "Обійдемось без дружинників". Київ, лютий 2018.
Фото з акції протесту "Обійдемось без дружинників". Київ, лютий 2018. / facebook

Я написав цей текст з метою охолодження емоцій, що виникли на ґрунті зривів акцій/дискусій/круглих столів праворадикальними групами у більшості міст України. Натомість я хочу підкреслити, що Україна рано чи пізно досягне ґендерної рівності, а впертий спротив ультраправого сеґменту є тимчасовим явищем, яке рано чи пізно остаточно зійде на марґінес.

Так от, ітогі падвєдьом.

Цьогорічні марші 8 березня беззаперечно показали скресання криги духовних скрєп серед наших співгромадян. Протестна "візуалка" стала більш розкутою, зухвалою і автентичною, - скандал довкола банера з тризубом у формі емблеми НД і реекспропрійована маршем "Раціональних дружин" в Маріуполі ультрас-стилістика тому підтвердження, - ґендерний склад учасників різноманітнішим, а провокації і напади радикалів почали стрімко деградувати від групової гри м’язами до пшикання балонами із перцем зі спини.

Я це до того, що запит на рівні права #простозараз в Україні як ніколи сильний. І це чудово відчувають всі системотворчі царини суспільства: політика, бізнес і ЗМІ. Адже патріархат - це не про гніт жінок чоловіками, а про ґендерну нерівномірність розподілу ресурсів: прав, фінансів, думок.

Але про все по порядку. Ратифікація Стамбульської конвенції, як і Римського статуту, і досі не відбулася. Ніде не ділася кітчова і відверто софістична радянська концепція "свята весни" (та сама, де жінка - це "квітка життя" і "берегиня сім'ї" раз на рік). Маркетинг і досі шаленими обсягами продукує рекламні концепти у стилі "сосну в подарунок". Знову-ж таки, ультраправі.

Але.

Рука об руку з опором соціотворчих метастазів "русского міра" йде явний прогрес. І отут починається той-таки запит на рівні права. Далі - сухі факти впродовж останніх тижнів.

Нацгвардія 8 березня звітує про вклад у боротьбу з ґендерною нерівністю. Віце-спікерка Ради Ірина Геращенко закликала коліжанок написати антисексистські звернення до Олега Ляшка.

При Нацполіції запрацювала Асоціація жінок-поліцейських.

Суд виправдав Олену Шевченко щодо "наруги над державними символами".

Один із найбільших київських ТРЦ долучився до акції #HeForShe.

Мережа магазинів Comfy підтримала ідею курсів жіночого самозахисту в Дніпрі.

Правий радикалізм стане предметом обговорення на фестивалі Docudays UA.

Крига скресає, пані та панове. І ми маємо дивовижну можливість впливати на дані процеси. Та це далеко не межа, а значить, є ще куди рости й розвиватися. А отже, рівність і здоровий глузд обов’язково переможуть.

Автор_ка:
Всеволод Жейко, спостерігач за правим рухом

Рекомендуем

follow follow