Алкоголь є легальною та соціально прийнятною наркотичною речовиною, втім вживання є небезпечним для здоров'я. Правила менш небезпечного вживання можуть допомогти знизити ймовірні ризики.
(Дуже) молодим людям ми радимо відмовитись від вживання алкоголю. Чим раніше почати вживати алкоголь, тим більшими є ризики утворення побічних ефектів та прояву наслідків.
Люди, які мають проблеми з психічним та психологічним здоров'ям, захворювання нирок, шлунку чи печінки, серцево-судинної системи, хворіють на діабет та водночас вживають алкоголь дуже ризикують своїм здоров'ям.
Не вживайте алкоголь під впливом, вирішуйте самі, чи справді Ви цього хочете. Також уникайте вживання алкоголю коли Вам нудно чи недобре, особливо у великих кількостях та на самоті.
Потрапляння алкоголю у кров на при вживанні на повний шлунок відбувається набагато повільніше.
Оскільки алкоголь висушує організм, важливо пити достатньо безалкогольних напоїв (найкраще негазовану воду). Під час чи після вживання тимчасово відновити втрачені мінерали допоможуть горіхи та солоні палички. Правильне харчування – найкращий вибір. Уникайте поєднання різних алкогольних напоїв.
Якщо Ви у стані надмірного
сп'яніння – використовуйте презервативи, тому що лише вони захищають від інфікування ВІЛ та іншими патогенами, а також небажаної вагітності. Уникайте контакту слизистих!
Уникайте надмірного вживання, яке може призвести до неспроможності захистити себе у разі небезпеки. Алкоголь сприяє розкутості, під дією цієї речовини людина може бути схильною до участі у сексуальних пригодах, тому важливо усвідомлювати
з ким та
що Ви збираєтесь вживати / робити. Навіть якщо Ви випили невелику кількість алкоголю можливі порушення координації, правильності оцінювання ситуації та швидкості реакцій, тому сідати за кермо авто чи велосипеда є небезпечним для життя.
Коли Ви разом з подругами чи друзями їдете на вечірку домовляйтесь завчасно, хто буде у цей вечір тверезою/им та відвезе усіх назад. Керувати велосипедом також є небезпечним. Навіть без автомобіля під час сп'яніння ситуацію складно контролювати, – наприклад, Ви можете раптово заснути. Дія аклоголю впливає на сприйняття звуків (вони здаються тихшими), тому слід уникати довгого перебування біля гучного джерела.
Якщо хтось заснув під дією алкоголю: регулярно контролюйте дихання та частоту серцевих скорочень, покладіть у зручне лежаче положення (бажано покласти на бік та зафіксувати положення). При блюванні слід негайно очистити ротову порожнечу, аби уникнути удушення. Якщо Ви не впевнені, чи людина у свідомому стані, – слід негайно викликати лікарку/я!
Якщо Ви припускаєте, що під дією алкоголю Ви стаєте агресивною/им чи над Вами можуть вчинити насильство – відмовтесь від вживання!
Не використовуйте алкоголь як снодійне. Спиртне полегшує процес засинання, проте період глибокого сну коротший, а отже Ваш організм отримує менше часу для відновлення.
При регулярному вживанні можливе порушення сну та розвиток фізичного звикання.
Рекомендується робити паузи між вживанням алкоголю щонайменше від двох до трьох днів на тиждень.
Слабоалкогольні напої мають здебільшого приємний смак, що може призвести до стрімкого сп'яніння. Через високий вміст цукру та вуглекислого газу алкоголь швидше надходить у кров, а отже ризик передозування збільшується.
Якщо існує потреба змінити спосіб вживання, перестати вживати чи просто залишились питання, – не соромтесь звертатись до людей, яким Ви довіряєте.
Національна Гаряча лінія з питань реабілітації нарко та алкозалежних
Телефон 0-800-507 703. Всі дзвінки в межах України безкоштовні
Фейсбук, Сайт
Вживання під час статевого акту, у період вагітності або годування груддю
Вживання алкоголю може спровокувати блювання. Якщо це трапилось до 4 годин після прийняття протизаплідних пігулок, у кров потрапляє дуже незначна кількість їхніх елементів. Захищайте себе від небажаної вагітності – використовуйте презервативи та інші негормональні контрацептиви.
Вживання алкоголю у період вагітності може негативно вплинути на фізичний та психічний розвиток плоду. Можуть виникнути порушення концентрації та уваги у дитини.
Часте вживання алкоголю у великих дозах може мати наступні наслідки для дитини: низька вага при народженні, вроджені вади розвитку, пошкодження органів, поведінкові розлади, затримка розвитку. Алкоголь надходить у материнське молоко і є для дітей більш сильним цитотоксином, ніж для дорослих. Під час вагітності та годування груддю слід обов'язково утримуватися від вживання алкоголю!
Вживання препаратів, у яких міститься етиловий спирт потрібно обговорювати з лікаркою/ем.