Так само, як у випадку з іншими лікарськими засобами, сет (психологічний та фізичний стан) та сетінг (зовнішні умови) відіграють вирішальну роль в ефекті.
Людям з високим кров'яним тиском, серцевими захворюваннями, глаукомою, схильністю до епілептичних нападів, депресією, гіпертиреозом, стенокардією або психозом слід відмовитись від вживання кетаміну.
Вживання кетаміну має бути лише запланованим. Порушення рухових здібностей може призвести до нещасних випадків та травмувань. Перед вживанням найкраще лягти (особливо, якщо назальна доза перевищує 30 мг) і у жодному разі не залишатися наодинці. При дозуванні 100 - 150 мг поруч повинна бути твереза людина, яка може надати невідкладну допомогу у надзвичайних ситуаціях.
У жодному разі не пропонуйте їжу та напої людині, яка знаходиться під дією кетаміну. Кетамін порушує моторну функцію рота і горла (ковтання є небезпечним!). Крім того, захисні рефлекси в області ротової порожнини та горла можуть бути збільшені; при контакті з водою можливий спазм надгортанника і, як наслідок, зупинка дихання чи серця. Воду можна пити лише після припинення дії кетаміну.
Через притуплення відчуття болю існує значний ризик травмування (особливо при ходьбі) та опіків (приміром, через гарячі напої). Під дією кетаміну не плавайте та не приймайте ванні процедури, оскільки існує ризик утоплення через несподівану відсутність здатності рухатися. Дозуйте мінімально та не залишайтесь наодинці. Шприц може застрягнути в руці, при цьому дія речовини починається майже миттєво, що може призвести до дихальної недостатності. Завжди використовуйте лише індивідуальні стерильні шприци. Ніколи не діліться шприцом з іншими, адже це утворює ризик зараження інфекційними хворобами (ВІЛ, гепатит)!
Однакове дозування зазвичай діє сильніше, якщо вага тіла людини або її статура є меншою, а отже, ймовірність прояву перелічених ризиків також збільшується. Дозуйте менше.
При втраті свідомості споживачки/а контролюйте її / його пульс та дихання, а у разі серцево-судинної недостатності надайте першу допомогу та негайно зателефонуйте до швидкої допомоги.
Не варто вживати кетамін на повний шлунок – існує ризик задихнутися у власному блювотинні, тому не їжте щонайменше за годину до вживання. Слухайте музику тихо, адже під дією кетаміну не чути високих частот, які, однак, можуть завдати непоправної шкоди слуху.
Досвід кетамінового вживання є дуже виснажливим. Наступного дня краще відпочити. Під час вживання кетаміну залишайтесь відповідальними за свої вчинки. Не користуйтеся авто чи велосипедом!
При назальному вживанні
Дрібно наріжте порошок на чистій поверхні. Завжди використовуйте лише особисті й чисті трубочки, бажано з тупими або закругленими краями – у такий спосіб Ви уникаєте пошкодження слизових оболонок носа та передачі таких інфекцій, як-от герпес чи гепатит. Бактерії та віруси на трубці або грошовій купюрі можуть потрапляти в організм інших людей. Після вживання слід промивати ніс (1 чайна ложка морської солі на 1/4 л води), краще використовувати ізотонічний сольовий розчин з аптеки.
Вживання кетаміну може спровокувати блювання. Якщо це трапилось до 4 годин після прийняття протизаплідних пігулок, у кров потрапляє дуже незначна кількість їхніх елементів, а отже вагітність є цілком можливою. Захищайте себе від небажаної вагітності – використовуйте презервативи та інші негормональні контрацептиви!
Кетамін (так само як і інші речовини) потрапляє у плаценту та грудне молоко. Можливе пошкодження плоду і дитини. Високі дози також можуть призвести до передчасних пологів. Під час вагітності та годування грудьми слід обов'язково утриматися від вживання кетаміну.