Права людини в цифрову добу. Що дивитись на виставці ілюстрацій "Віч-на-віч" у Києві

Українські та німецькі митці створили проект-досліджння про трансформацію прав людини у наші дні.
531 11.11.18 12:00
"Сама винна". Іллюстраторка Анна Сарвіра
"Сама винна". Іллюстраторка Анна Сарвіра

Колаборація українських ілюстраторів та німецьких письменників показала своє бачення стану прав людини та соціальної нерівності.

Перед створенням робіт митці та мисткині протягом двох місяців досліджували тему прав людини в Україні та Німеччині. Результати дослідження вони представили на вуличній виставці "Віч-на-віч: права людини в цифрову добу".

До 25 грудня усі охочі зможуть ознайомитися з роботами у вуличному просторі київської кав’ярні-галереї Orthodox.

Утиски переміщених осіб і представників національних меншин, порушення дитячих прав, перешкоджання свободі пересування та вибору місця перебування, нехтування правом на працю - все це показано через індивідуальні графічні стилі ілюстраторів Pictoric.

Дві роботи ілюстраторка Анна Сарвіра присвятила правам жінок. На це її наштовхнула новина про згвалтування дівчини вночі в центрі Києва.

"Мене просто вбила кількість коментарів під новиною на кшталт "а що вона робила вночі на вулиці". Лякало і те, що серед них було багато жіночих (ну вони-то звичайно пристойні, після 9 на вулицю ні-ні), і вся ця риторика про "сама винна" і "напевно, повія". І я згадала, що під кожною новиною про домашнє насильство, згвалтування і домагання обов'язково є люди, які звинуватять жертву: занадто роздягнена, занадто одягнена, не так подивилася, пізно гуляла, сиділа вдома, вибрала чоловічу професію, жіночу професію, не працювала, занадто багато працювала, яскраво фарбувалася, не фарбувалася, просто дратувала і провокувала своїм існуванням", – розповіла ілюстраторка.

Анна Сарвіра
Анна Сарвіра

Ілюстратор Олег Грищенко підняв тему мігрантів та переселенців: "З історичного погляду, всі народи та держави, весь історичний рух був зумовлений рухом людей по Землі. Люди рухаються, переїжджають, міняються, і це не є чимось страшним. Є теорія, що на Землю було занесене життя на метеориті. Ти не знаєш, яким буде твій шлях завтра, тож переміщаючись по країні або світу важливо, щоб твої права були дотримані і ти сам їх не порушував".

 Олег Грищенко
Олег Грищенко
 Олег Грищенко
Олег Грищенко

Роботи також увійдуть до збірки "Віч-на-віч: права людини в цифрову добу" українською та німецькою мовами, яку презентують у грудні.

Олена Старанчук
Олена Старанчук
Олена Старанчук
Олена Старанчук

На виставці також можна буде прочитати уривки з оповідань письменників і журналістів з Кельну, Німеччина.

Кевін Каддер
Кевін Каддер
Кевін Каддер
Кевін Каддер
Ілля Угнівенко
Ілля Угнівенко

Ілля Угнівенко
Ілля Угнівенко

Виставка триває до 25 грудня

Де дивитись: кав'ярня-галерея Orthodox. Books/Coffee/Illustration (вул. Велика Житомирська 21А).

Івент у facebook

"Сама винна". Іллюстраторка Анна Сарвіра
Помазанная на приключения. Расскажет куда пойти, что посмотреть, где отдохнуть.

Рекомендуем

follow follow