Амфетамін

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин

Амфетамін

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Інформація надана з метою зниження негативних наслідків вживання наркотичиних речовин.
Ми не радимо вживати будь-які заборонені речовини. Придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідується законом.
Вся інформація – переклад з німецької проекту drugscouts, що має на меті зниження ризиків та небезпек, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин.
Речовина
Амфетамін (спіди, фен, швидкість, нітро) – синтетична речовина амфетамін (альфа-метилфенетиламін), що відноситься до стимуляторів.

На чорному ринку присутня у формі білого чи жовтуватого порошку, пасти, рідше у формі таблеток, капсул та драже.

Проведений у 2013 році аналіз ресурсом safeparty виявив, що кількість активної речовини у загальній масі коливається між 0,7 та 95,5 % та в середньому складає 35,7 %. Причиною цього є те, що спіди часто містять інші психоактивні речовини: кофеїн, ефедрин, 4-фторамфетамін (4-FA), 4-метиламфетамін (4-MA), MDMA, кокаїн, лактозу. Велику частину проаналізованих зразків складали синтетичні вторинні продукти – 23,5 %.

Медичні препарати, що містять речовину амфетамін використовуються для лікування синдрому порушення активності / уваги та нарколепсії.
Ефект
Спектр ефекту залежить як від дозування, форми вживання, кількості активної речовини, можливої наявності інших допоміжних речовин, так і від сету (психологічного та фізичного стану, найважливіше – кров'яного тиску) та сетінгу (зовнішніх умов).

При назальному вживанні ефект настає через 4 - 15 хвилин, при ковтанні – через 30 - 45 хвилин (ефект м'якший, але довший), ін'єкційно – за декілька секунд. Тривалість ефекту сягає від 4 до 12 годин.

Короткотривалі побічні реакції

Можуть виникати м'язові спазми, тахікардія, втрата апетиту, головний біль, нудота, інтенсивна активність щелепних м'язів (спричинена надмірним жуванням), крихкість зубів; звуження кровоносних судин пенісу може призвести до зменшення його розміру та проблем з ерекцією.

Інші можливі побічні наслідки: депресивний настрій, страх, параноя, тривожність, дратівливість, нервозність, порушення сну. Багато споживачок/ів повідомляють, що під час дії амфетаміну (особливо у поєднанні з алкоголем) людина стає агресивною.

При назальному вживанні: пошкодження / обпікання слизових оболонок носу та горла (особливо при потраплянні цілісних кристалів речовини).

Коли ефект зникає можлива поява важкого стану загального виснаження, болю у м'язах, депресії, порушення концентрації уваги, сонливості, сильного голоду. Ці наслідки можуть тривати протягом декількох днів.

Зважаючи на інтенсивне збудження та тривалу відсутність сну, при частому вживанні можуть виникати гострі психотичні стани: параноя, неспокій, втрата рівноваги тощо.

Довготривалі побічні реакції

При систематичному вживанні великих доз побічні ефекти можуть посилитись. Амфетамін виснажує тіло, руйнує носову перетинку та слизову оболонку.

Загальне ослаблення імунної системи організму, розвиток сприйнятливості до інфекційних хвороб через нестачу мінералів та вітамінів, запалення шкіри (специфічні висипання), підвищення артеріального тиску внаслідок сильного навантаження на серце, перманентний неспокій, порушення сну та кровообігу, депресія, тривога, параноя, «амфетаміновий психоз», втрата ваги тіла (пригнічення апетиту та водночас збільшення витрати енергії), біль у шлунку.

При частому вживанні протягом короткого часу можливий розвиток толерантності, коли дозування речовини має бути все більшим для досягнення однакового ефекту. Розвиток психічної залежності також можливий.

Спіди стимулюють центральну нервову систему.

Насамперед амфетамін вивільняє нейротрансмітери адреналін, норадреналін і дофамін у мозок. Тіло переходить у режим «надзвичайного стану», що зазвичай відбувається у небезпечних для життя чи здоров'я ситуаціях. Організм обмежує вторинні потреби (сон, голод), оскільки прискорення метаболізму та частоти дихання потребує багато енергії. Пульс пришвидшується, кров'яний тиск та температура тіла підвищуються, зіниці очей розширюються. Разом це призводить до наступних ефектів: збільшення активності, концентрації уваги, виникнення відчуття задоволення, спокою, впевненості в собі та у власному тілі, зниження відчуття болю, голоду, спраги, сонливості, посилення сексуального потягу (особливо у період спаду сп'яніння).

Споживачки/і часто вказують, що для досягнення оргазму потрібно набагато більше часу, ніж зазвичай.
Спосіб застосування та дози
Представлений на чорному ринку аметамін часто змішаний з іншими активними речовинами невідомого походження, тому нижче наведена інструкція щодо застосування речовини є умовною.

Середня доза при назальному вживанні складає 15 - 20 мг чистого амфетаміну (за умови, що вага тіла коливається у межах 75 кг). Якщо активна речовина складає 20%, то середньою дозою є 1/10 частина від 1 г.

Ризики змішаного вживання

Ризики є вищими, оскільки тіло та психіка отримують сильніше навантаження.

При взаємодії речовин варто пам'ятати, що ефект окремих речовин може наставати у різний час та тривати по-різному, тому сп'яніння при змішаному вживанні може початись із затримкою.
1
алкоголь
Поки Ви знаходитесь під дією амфетаміну, алкогольне сп'яніння та кількість випитого майже не відчувається, а отже, алкогольне отруєння є цілком можливим.
Сильне навантаження на печінку та нирки; поєднання спідів з алкоголем висушує організм та може призвести до надмірного нагрівання.
2
канабіс
Спіди продовжують у часі та посилюють дію канабісу. Канабіс часто використовується для зменшення таких типових ефектів амфетаміну, як-от надмірне бажання рухатись тощо.
Існує ризик сильного навантаження на систему кровообігу організму. Поєднання спідів з канабісом може створити тривожний чи панічний настрій. Тривале вживання збільшує ризик розвитку психозу.
3
екстазі
Спіди зменшують прояви «типових» ефектів екстазі, через що виникає небезпека передозування MDMA: дія речовин залишається, тож серцево-судинна система отримує сильне навантаження.
Можливе зневоднення та перегрівання організму.
4
кристали
Концентрація дофаміну у мозку є дуже високою; таке поєднання є сильним навантаженням на серцево-судинну систему та може призвести до перегрівання організму.
5
кокаїн
Концентрація дофаміну у мозку є дуже високою; можливі судоми, дратівливість, напруження, нетерплячість, тремор, тахікардія. Сильне навантаження на кровоносну систему організму; потенційна затримка дихання може призвести до зупинки серця.
6
кофеїн (кава, енергетичні напої, кола, мате)
Можливі тахікардія, проблеми серцево-судинної системи, перегрівання та зневоднення.
7
Бета-блокатори, ІМАО, антидеприсанти
Різке підвищення артеріального тиску! Таке поєднання є небезпечним для життя!
8
Бензодіазепіни
Дуже сильне навантаження на серцево-судинну систему, що може призвести до зупинки кровообігу!

Безпечніше вживання

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
(Дуже) молодим людям ми радимо відмовитись від вживання спідів. Чим раніше почати вживати спіди, тим більшими є ризики утворення побічних ефектів та прояву наслідків.

Людям із психічними чи фізичними захворюваннями (депресія, тривожні чи панічні розлади, шизофренія, серцево-судинні захворювання, гіпертонія, епілепсія, гіпертиреоз, діабет, астма, хвороби печінки та нирок) слід відмовитись від вживання спідів.

Якщо кількість активної речовини амфетаміну невідома, слід обов'язково зважати на вагу тіла та починати лише з невеликих доз.

Завжди слід запитувати, яку саме речовину вам пропонують, особливо якщо це відбувається на вечірці у темному приміщенні (приміром, якщо вам було невідомо, що доріжка перед вами є кетаміном, вечірка може закінчитись несподівано рано).

Всупереч поширеній думці, амфетамінова паста має зазвичай гіршу за порошок якість. Рідина, що міститься у пасті може бути токсичною, тому слід дати їй добре висохнути перед вживанням!

Вживайте лише тоді, коли почуваєте себе безпечно та вільно. Добре, якщо поруч є твереза людина, якій Ви довіряєте, яка знає про те, що саме і скільки ви вжили, та може надати невідкладну допомогу у надзвичайних ситуаціях.

Подумайте наперед про те, як довго Ви хочете розважатись. Якщо Ви плануєте найближчим часом повернутись додому, тоді не варто вживати наприкінці та особливо після вечірки, оскільки відчуття виснаження, зокрема порушення сну, є дуже неприємним.

Часте вживання амфетаміну призводить до інтенсивних рухів щелепних м'язів (стискання зубів). У такому разі жувальна гумка має допомогти захистити зуби, ясна та щоки, проте біль у м'язах вона не знімає. Деякі споживачки/і рекомендують магній та кальцій для заспокоєння м'язів.

Спіди зневоднюють організм, зменшують кількість необхідних мінералів та вітамінів, тож слід завжди пити достатньо рідини (приміром, фруктовий сік). Молочні продукти та бобові допоможуть відновити кальцій, а вітаміни та мінерали у таблетках, овочі, фрукти, горіхи, солоні палички можуть допомогти відновити сили.

Робіть паузи протягом вживання для того, аби запобігти перегріванню та виснаженню організму. Якщо Ви танцюєте в клубі, слід інколи виходити подихати свіжим повітрям!

Навіть якщо Ви відчуваєте себе добре, у жодному разі не сідайте за кермо автомобіля, не займайтесь чимось, що потребує фізичної сили та може бути небезпечним для життя. Не слід надмірно навантажувати себе під час амфетамінового сп'яніння!

Вживання спідів стимулює сексуальний потяг, тож слід не забувати про презервативи – лише вони захищають від інфікування ВІЛ та іншими патогенами, а також небажаної вагітності. Секс під дією спідів зазвичай триває довше, до моменту настання оргазму може пройти досить багато часу, тож варто іноді змінювати презервативи чи інші негормональні контрацептиви.

При частому вживанні побічні реакції посилюються, саме тому дуже важливо забезпечити здоровий сон, збалансоване харчування, гігієну та догляд за тілом (особливо за зубами, яснами, носом).

Спіди не є засобом зменшення ваги! Звісно, за досить короткий час вживання людина сильно худне, проте у досить нездоровий спосіб (див. побічні реакції), до того ж втрачена вага гарантовано повернеться.

Ковтання є менш небезпечним за назальне чи ін'єкційне вживання – Ви уникаєте ризику зараження інфекцією, захищаєте ніс та легені; нерозчинні у воді речовини не потрапляють у кров. При ковтанні ефект м'якший та починається пізніше, ніж при назальному вживанні, тому слід почекати, перш ніж повторювати вживання. Варто розуміти, що ефект триватиме довше, а отже навантаження на організм буде сильнішим. Для того, аби захистити шлунок та стравохід рекомендується загорнути речовину у серветку чи в капсулу та ковтати, запиваючи водою. Багато споживачок/ів повідомляють, що відчувають себе після ковтання не дуже добре (ніби застудженими). У такому разі легка їжа (наприклад, банан) може допомогти покращити самопочуття.

При назальному вживанні: дрібно наріжте порошок на чистій поверхні. Завжди використовуйте лише особисті й чисті трубочки, бажано з тупими або закругленими краями – у такий спосіб Ви уникаєте пошкодження слизових оболонок носа та передачі таких інфекці, як-от герпес чи гепатит. Бактерії та віруси на трубці або грошовій купюрі можуть передаватися іншим людям. Після вживання слід промивати ніс (1 чайна ложка морської солі на 1/4 л води), краще використовувати ізотонічний сольовий розчин з аптеки. Тривалість вживання не повинна бути довшою за 1 - 2 дні.

Слід робити паузи щонайменше протягом 2 тижнів для того, аби тіло та психіка відпочили та відновились. Подбайте про те, щоб вживання спідів не стало частиною повсякденного життя.
Якщо існує потреба змінити спосіб вживання, перестати вживати чи просто залишились питання – не соромтесь звертатись до людей, яким довіряєте.

Інформація для жінок

Вживання під час статевого акту, у період вагітності або годування груддю
Спіди впливають на гормональний баланс, особливо при частому вживанні.
Це означає, що можуть посилитись / з'явитись менструальні болі, менструальний цикл змінитись (нерегулярні чи відсутні місячні), а фертильність знизитись. Попри це, вагітність можлива.

Якщо ви (часто) вживаєте спіди та приймайте антизаплідні пігулки, існує ймовірність, що ефективність останніх зменшується.

Вживання спідів може спровокувати блювання. Якщо це трапилось до 4 годин після прийняття протизаплідних пігулок, у кров потрапляє дуже незначна кількість їхніх елементів. Захищайте себе від небажаної вагітності – використовуйте презервативи та інші негормональні контрацептиви!

Вживання спідів виснажує організм (зневоднення, нестача мінералів та вітамінів, втрата енергії, нестача сну, послаблення імунної системи тощо).

Під час вагітності та годування груддю дуже важливими є регулярне, здорове і збалансоване харчування, відпочинок та сон. Від вашого благополуччя залежить здоров'я дитини. Спіди потрапляють через плаценту і грудне молоко в організм (ненародженої) дитини і можуть, залежно від кількості та частоти вживання, призвести до викидня, передчасних пологів, інших небажаних змін та утворення симптомів дефіциту у дитини.

Під час вагітності та годування груддю слід обов'язково утриматися від вживання спідів!
Made on
Tilda