MDMA

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин

MDMA

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Інформація надана з метою зниження негативних наслідків вживання наркотичиних речовин.
Ми не радимо вживати будь-які заборонені речовини. Придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідується законом.
Вся інформація – переклад з німецької проекту drugscouts, що має на меті зниження ризиків та небезпек, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин.
Речовина
MDMA (екстазі, колеса, кристали, єшки) – 3,4-метилендіоксі-N-метамфетамін, належить до групи заміщеного циклу фенілетиламіну. Речовина наявна в ентактогенних та емпатогенних похідних амфетаміну.

MDMA продається переважно у таблетках як екстазі та у кристалічній формі, рідше – у формі білого чи кремово-білого порошку, а також у капсулах. Кількість MDMA в таблетках екстазі різна (за підрахунками ресурсу saferparty у 2013 році кількість активної речовини становила від 5 до 215 мг). Зазвичай таблетки екстазі містять домішки або (додатково) інші психоактивні речовини (кофеїн, 2C-B, m-CPP, 4-FA або токсичний PMA).
Ефект
Спектр ефекту залежить як від дозування, кількості активної речовини, частости вживання, ефекту звикання, так і від сету (психологічного та фізичного стану) та сетінгу (зовнішніх умов).

Вживання спричиняє вивільнення великої кількості нейротрансмітерів організму: серотоніну, норадреналіну та, у меншій кількості, дофаміну. Речовина також інгібує зворотне захоплення серотоніну, через що деградація серотоніну відбувається набагато повільніше. Це призводить до високої кількості серотоніну у синаптичній щілині між нервовими клітинами.

Можливий емпатійний (зовнішній) ефект: посилення бажання спілкуватися, відкритість, співпереживання, відчуття гармонії, закоханості та близькості з іншими людьми.

Можливий ентактогенний (внутрішній) ефект: інтенсивне переживання власних відчуттів («раціональне мислення» відходить на задній план), відчуття внутрішнього балансу та абстрагування від страхів.

Легкий стимулюючий ефект: пришвидшення пульсу, підвищення кров'яного тиску, бажання рухатись (часом дуже активно), підвищення температури тіла, розширення зіниць, зниження відчуття голоду, спраги, сонливості. Крім того, можливими є: ейфорія, інтенсивніші відчуття від дотиків, зміна сприйняття звуків та візуального.

При «вході» можуть виникати поколювання у кінцівках та запаморочення.

Короткотривалі побічні реакції

Сухість у роті, судоми жувальної мускулатури (сильне стискання зубів), головні болі, надмірне потовиділення, спазми у м'язах, нудота і блювання, короткозорість, порушення сечовипускання. Інші можливі реакції: зниження рівню глюкози у крові, колапс легенів через обмеження дихальної функції, судоми, гіпонатримія (через малу кількість солі у крові), порушення постачання крові у міокард серця, в екстремальних випадках можлива зупинка серця.
Під час так званого «входу» прискорення частоти серцевих скорочень може налякати недосвідчених споживачок/ів. Можливе обпікання оболонки носу та закладення. Через те, що ніс та горло між собою з'єднані, можливе неприємне гостре відчуття у роті, що може призвести до нудоти і блювання насамперед при підвищеній кислотності шлунку. Також існує ймовірність прояву тривожності, галюцинацій або параної.

При передозуванні можливе порушення концентрації та когнітивні розлади.

По завершенню дії ефекту може виникати роздратованість, депресивний настрій, виснаження, втома, зниження концентрації уваги та інші симптоми «екстазі-похмілля», які можуть тривати ще протягом багатьох днів.

Довготривалі побічні реакції

Після виведення речовини з організму може знадобитись декілька місяців для того, щоб кількість серотоніну відновилась до необхідного рівня.

Тривале вживання може призвести до порушення (короткочасної) пам'яті, фізичного виснаження, порушення концентрації та сну, пошкодження серця, нирок, печінки та слизової оболонки шлунку. Залежно від частоти вживання та дозування можливий розвиток толерантності (дозування речовини має бути все більшим для досягнення однакового ефекту). Розвиток психічної залежності також можливий.
Спосіб застосування та дози
MDMA вживають перорально, рідше – назально. Кристали MDMA вилучають зволоженим пальцем прямо з пакетику, загортають у серветку та ковтають (так звана «бомбочка») або розмішують у напої та випивають. Таблетку MDMA розділяють на порції (четвертинки, половинки тощо) або вживають цілою.

Пероральне вживання MDMA
Початок ефекту: через 20 - 45 хвилин;
Тривалість ефекту: 4 - 6 годин;
Дозування: середня доза складає близько 1 - 1,5 мг/кг ваги тіла.

Назальне вживання MDMA
Початок ефекту: через 4 - 15 хвилин;
Тривалість ефекту: 1 - 3,5 години;

Ефект від назального способу вживання MDMA є інтенсивнішим та настає швидше, ніж при пероральному, тому слід дозувати набагато менше.

Тривалість можливого виявлення в організмі:
Час виявлення (після останнього вживання) залежить від частоти і кількості вживання, швидкості обміну речовин та концентрації сечі, тому наведені нижче дані є ознайомчими:
  • у крові: до 24 годин;
  • у сечі: від 1 до 4 діб.

Ризики змішаного вживання

Ризики є вищими, оскільки тіло та психіка отримують сильніше навантаження.
При взаємодії речовин варто пам'ятати, що ефект окремих речовин може наставати у різний час та тривати по-різному, тому сп'яніння при змішаному вживанні може початись із затримкою.
1
алкоголь
Обидві речовини висушують організм, існує ризик зневоднення.
2
канабіс
Ефекти MDMA можуть відчуватись сильніше; сильне навантаження на систему кровообігу.
3
амфетамін
Амфетамін зменшує «типовий» ефект екстазі, через що виникає небезпека передозування MDMA: дія речовин призводить до ще більшого навантаження на серцево-судинну систему. Можливим є перегрівання організму.
4
героїн
Ефект героїну накладається на ефект MDMA; сильне навантаження на систему кровообігу.
5
кокаїн
Кокаїн знімає «типовий» ефект MDMA, втім, взаємодія речовин може
призвести до внутрішнього дискомфорту та дій,
позбавлених сенсу чи цілі. Водночас можливе виникнення відчуття гармонії. Сприятливі сет та сетінг відіграють важливу роль.
6
кетамін
Фізичні обмеження, зумовлені вживанням кетаміну часто не беруться до уваги, через що можна легко переоцінити власні можливості.
7
ІМАО
При одночасному вживанні екстазі та MAO-інгібіторів останні можуть збільшити тривалість та посилити ефект, що насамперед призводить до високого навантаження на серцево-судинну систему організму. До того ж можливим є виникнення небезпечного для життя серотонінового синдрому.
MAO-інгібітори містяться, приміром, у деяких антидепресантах, рослинах типу гармала звичайна, звіробої, страстоцвіті та у мускатному горіхові.
8
з іншими речовинами, що підвищують рівень серотоніну (2-CB, бутилон, нафірон, метилон, мефедрон, TFMPP)
Можливим є виникнення небезпечного для життя серотонінового синдрому.
9
m-CPP
Можлива поява сильних судомних припадків.

10
PMA / PMMA
Сильне навантаження на систему кровообігу, нудота, втрата свідомості, судомний припадок та навіть смерть у зв'язку з можливим пошкодженням органів.
11
препарати, що змінюють частоту серцевих скорочень (ефедрин, метадон, метилфенідат (ріталін))
Сильне навантаження на серце, в екстремальних випадках можлива зупинка серця.

Безпечніше вживання

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
(Дуже) молодим людям ми радимо відмовитись від вживання MDMA. Чим раніше почати вживати MDMA, тим більшими є ризики утворення побічних ефектів та прояву наслідків.

Людям, які мають проблеми з психічним та психологічним здоров'ям, хворіють на гіпертонію, діабет, серцево-судинну недостатність, гіпертиреоз, мають дисфункцію печінки, схильні до епілепсії чи мають проблеми з кровообігом слід обов'язково відмовитись від вживання MDMA.

Перед вживанням: не купуйте MDMA у незнайомих людей. Знайдіть інформацію про таблетки у мережі. Краще скористатися тестом, за допомогою якого можна перевірити склад речовини, оскільки подібність логотипу чи кольору зовсім не означає, що її склад безпечний. Протягом останніх років в обігу перебували таблетки з високим дозуванням, втім, також траплялись і такі, які частково або повністю містили інші речовини невідомого походження.

Якщо Ви взяли MDMA у подруг чи друзів – не вживайте без сумнівів, дізнайтеся про сумісність та ефекти. Якщо комусь MDMA подобається, зовсім не обов'язково, що Вам також. Саме тому, дуже важливо при першому вживанні дозувати менше та не повторювати вживання відразу.
Якщо Ви не маєте досвіду вживання MDMA, старайтесь не сильно «занурюватись», оскільки може бути складно оцінити кількість вжитого.

MDMA не є засобом покращити погану вечірку. Вживайте лише у тих місцях, у яких Ви відчуваєте себе вільно. Дуже важливою є присутність поруч людей, яким Ви довіряєте, а присутність тверезої людини – найкраща ідея! Вживайте лише тоді, коли душевно і тілесно почуваєтесь добре.

Під час вживання варто підтримувати необхідну кількість рідини в організмі та намагатись не витрачати багато енергії. З одного боку, надто велика кількість рідини разом зі стримуванням сечовипускання може призвести до гіпонатріємії (мала кількість солі у крові, можлива внутрішньочерепна [небезпечна для життя] гіпертензія). З іншого боку, якщо пити мало, можливе зневоднення організму. Незважаючи на те, що організм здатний засвоювати лише обмежену кількість речовин, що містяться у напоях, варто їх пити. Доцільно чергувати соки з водою. При сп'янінні від MDMA приблизна кількість для гідратації становить 0,5 л/год. Солоні палички і горіхи можуть допомогти запобігти появі гіпонатріємії.

Існує ризик перегрівання! Радимо робити перерви під час танців, відпочивати у прохолодних зонах, не носити головні убори (окрім як у моменти перебування під сонцем).
При перегріванні: допомогти людині перейти (або перенести її самотужки) у прохолодне місце. Охолодити ноги, напоїти водою та залишитися з нею у разі такої необхідності.
При передозуванні: провести людину у тихе і спокійне місце, намагатись заспокоїти. Якщо краще не стало, слід негайно викликати швидку допомогу.

Якщо вживання екстазі стимулює сексуальний потяг, слід використовувати презервативи. Уникайте поєднання екстазі з іншими речовинами та алкоголем.

Часте вживання екстазі призводить до інтенсивних рухів щелепних м'язів (стискання зубів). У такому випадка жувальна гумка може допомогти захистити зуби, ясна та щоки, але біль у м'язах вона не знімає.

Деякі споживачки/і рекомендують вживати магній та кальцій для того, аби заспокоїти м'язи. Не можна сідати за кермо машини чи велосипеда протягом періоду вживання. Скористайтесь наступним днем як відпочинком, забезпечте собі довгий сон, дотримуйтесь збалансованого багатого на вітаміни харчування – це має допомогти зняти напруження після минулої ночі. При тривалому вживанні ефективність речовини може бути знижена, втім, побічні реакції все одно залишаються, тому варто робити перерви тривалістю щонайменше у декілька тижнів!

Якщо існує потреба змінити спосіб вживання, перестати вживати чи просто залишились питання – не соромтесь звертатись до людей, яким Ви довіряєте.

MDMA сильно прискорює обмін речовин, а отже знижується ефективність протизаплідних пігулок (особливо про високому дозуванні). Вживання MDMA може спровокувати блювання. Якщо це трапилось до 4 годин після прийняття протизаплідних пігулок, у кров потрапляє дуже незначна кількість їхніх елементів. Захищайте себе від небажаної вагітності – використовуйте презервативи та інші негормональні контрацептиви!
Made on
Tilda