Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
PCP
Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Інформація надана з метою зниження негативних наслідків вживання наркотичиних речовин. Ми не радимо вживати будь-які заборонені речовини. Придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідується законом. Вся інформація – переклад з німецької проекту drugscouts, що має на меті зниження ризиків та небезпек, пов'язаних зі вживанням психоактивних речовин.
Речовина
PCP (фенілциклідин-піперидин) була винайдена у 1956 році як анестетик, належить до фенциклідинів (групи психоделічних анестетиків) та хімічно пов'язана з кетаміном. Сьогодні використовується у ветеринарії.
PCP доступний як білий кристалічний порошок. PCP вживають переважно перорально як таблетки (tic tac) чи капсули, які інколи подрібнюють (при назальному вживанні). Також PCP існує як рідина або ж газовий спрей, за допомогою якого її розпилюють на листя канабісу чи петрушки та курять (hogs та shermans).
PCP належить до супозиторіїв. При ін'єкційному вживанні сп'яніння починається швидше. Інші назви: angels dust, elefantenkiller, loveleys (цигарки, змочені в PCP), space base (PCP та крек), black dust та sunshine (PCP та героїн).
Ефект
При назальному вживанні ефект настає через 2 - 5 хвилин, при ковтанні – через 20 - 60 хвилин. Сп'яніння триває від 45 хвилин до 2 годин (при дозуванні починаючи від 50 мг ефект може тривати 48 годин).
PCP не є типовим «танцювальним наркотиком», його дія описується як «різкий шизофренічний поштовх».
Ефект залежить від дозування, сету (внутрішнього стан), сетінгу (зовнішніх умов) та способу вживання. При низькому дозуванні можливі: ейфорія, заторможеність, збудливість (хвилювання), тривожність, відчуття комфорту, важкості у кінцівках, сонливість, пригнічення больової чутливості, зміна сприйняття, галюцинації, відчуття «поглинання», агресивність (наявність останнього ефекту залишається сумнівною). При високому дозуванні: судоми, втрата свідомості та кома.
Короткотривалі побічні реакції
Звуження зіниць, пришвидшення пульсу, підвищення кров'яного тиску, внутрішній неспокій, втрата орієнтації, незв'язність мислення, посилення апетиту, нудота, блювання, зміна сприйняття часу та простору. Також можливе погіршення концентрації уваги, пам'яті, мовлення та координації рухів.
При передозуванні можливі наступні реакції: стан «паралічу», кома, судоми, зупинка дихання з летальними наслідками.
Довготривалі побічні реакції
Часте вживання PPC протягом тривалого часу може призводити до проявів параної, плутанини, агресивності, появи неконтрольованих галюцинацій. Ці симптоми можуть з'являтись навіть якщо надалі припинити вживання речовини. Наразі залишається дискусійним питання про те, чи відбувається це внаслідок осідання PCP у жирових тканинах та мозку (накопичувальний ефект). Так само не існує пояснення такого явища, як flashbacks.
Згідно з одним дослідженням, люди, що не вживали PCP протягом одного року виявились більш схильними до ірраціональних непердбачуваних вчинків, ніж ті, у яких досвід вживання PCP був відсутній.
При тривалому вживанні може виникати плутанина та розвинутись психоз. Існує ризик розвитку психічної залежності.
Ризики змішаного вживання
1
алкоголь
Поєднання PCP з алкоголем або іншими седативними речовинами потенційно ускладнює перебіг побічних реакцій та може призвести до появи страшних галюцинацій, непритомності, дихальної недостатності та зупинки дихання.
2
психоделіки
Посилення психоделічних ефектів, можливий bad trip.
Безпечніше вживання
Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Увага! Оскільки ефект PCP дуже сильно залежить від кількості дозування – дозуйте завжди менше, а спершу «тестуйте».
Обов'язково уникайте поєднання PCP з іншими речовинами, особливо з алкоголем.
Найнебезпечнішим є ін'єкційне вживання PCP.
Існує надвисокий ризик нещасного випадку чи нанесення собі шкоди (ДТП, падіння, утоплення), тому краще не залишатись наодинці та уникати вживання у небезпечних місцях (будівельні майданчики, дахи будинків тощо).
PCP може спровокувати розвиток психозу, тому людям з нестабільним емоційним станом краще відмовитись від вживання PCP.
При пероральному вживанні: не слід вживати на повний шлунок через ймовірність нудоти чи блювання.
Під час дії PCP високі частоти звуків не сприймаються, втім, можна нашкодити органам слуху. Радимо слухати музику лише тихо та користуватись засобами захисту органів слуху.
Здатність водити авто під дією PCP майже відсутня.
Вагітним жінкам та жінкам, що годують груддю радимо відмовитись від PCP через можливі ризики, пов'язані з вживанням. На сьогодні дослідження цієї теми відсутні.
Метою публікації є попередження широкої аудиторії про можливі ризики вживання наркотичних речовин для здоров'я та розвитку людини, а також ознайомлення з правилами, дотримання яких дозволяє ці ризики зменшити. Тексти інструкцій надані німецьким проектом drugscouts. Редакція рекомендує утримуватись від вживання будь-яких заборонених речовин. Нагадуємо, що придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідуються згідно з відповідними законами України.