Думка. Проголосувала за Стамбульську Конвенцію, будеш сповідатися

Як Рада Церков гальмує протидію домашнього насильства та чому феміністичному руху варто об'єднати зусилля.
1 1745 25.10.17 15:00
Ратифікація Стамбульської конвенції дуже важлива для захисту жінок від домашнього насилля
Ратифікація Стамбульської конвенції дуже важлива для захисту жінок від домашнього насилля / update

Досвід буває різним, так само як і фемінізм. Днями у Києві пройшов Fem Talks, де різні жінки з різних регіонів України розповідали про себе і свій особистий досвід, свої історії перемог і поразок.

Однією зі спікерок була Марта Чумало зі Львова, заступниця голови Центру "Жіночі перспективи". Центр вже 20 років займається правами жінок та надає їм спектр правозахисних послуг.

Марта закликала жінок із фемспільноти об’єднати зусилля над спільними викликами. Також розповіла при випадок, який з нею трапився під час обговорення дій для прийняття Стамбульської Конвенції в Україні.

Публікуємо цитати з виступу активістки.


"Ми маємо дуже багато викликів, але для мене найбільшим - це є церковні виклики в Україні: антифеміністичні, антигендерні групи та й інші, за котрими стоїть Рада Церков.

Розкажу вам про випадок, яким зі мною поділилася одна з діючих українських депутаток.

Поки ви роздаєте брошури, поки ви проводите круглі столи, представники церков дзвонять багато кому з депутатів у парламенті. Мені на мій приватний номер подзвонив голова моєї церкви й сказав: "Ти робиш помилку. Зараз ти проголосувала за Стамбульську Конвенцію, ти будеш про це сповідатися. Але ти можеш цю помилку виправити. Я розумію - ти просто не розібралася. Зараз я тобі вишлю те формулювання, за яке ти маєш проголосувати.

За півгодини депутатка отримує абсолютно коректне, з юридичної точки зору, дуже грамотне формулювання з переліком аргументів. Звернення, з якими вона має виступити у Верховній Раді проти того, чому вона не буде голосувати за ратифікацію Стамбульської Конвенції.

Коли ми обговорювали під час "Феміністичного Інтенсиву", котрий проходив 12-15 жовтня 2017 року, різні досвіди, то одна зі спікерок розповіла про те, як її запросили в Український Католицький Університет провести лекцію з фемінізму.

Її попросили попередньо показати текст, який вона буде читати студентам. І перше, що було сказано "Викиньте всі згадування слова "гендер" з цього тексту". Людина, науковка, їде на лекцію, а цензура просто виймає слова.

Вона погодилася й говорила про гендер, але називала це "конструйованою ідентичністю".

Я наводжу приклади, котрі все більше і більше будуть з’являтися. У нас забирають дискурс, нам диктують. Це сила яка просто змітає нас, поки ми, феміністки, у нашому колі маємо внутрішні проблеми, які нас розводять по різних колонах. Вони нас просто зносять з контексту.

Я не знаю, чи дочекаємося такого ситуативного об’єднання, як об’єдналися польські жінки, коли був значний виклик зі сторони церкви. Я вірю що ми не мусимо бути одного підходу до вирішення тої чи іншої проблеми, яка стоїть перед жінками.

Але ми маємо розуміти, що ми можемо значно більше, коли ми разом. Я не закликаю до об"єднання, а до солідарної підтримки у протистоянні тим викликам, які є ззовні.".

Марта Чумало

Повністю спіч Марти Чумало дивіться у відео:


 
Ратифікація Стамбульської конвенції дуже важлива для захисту жінок від домашнього насилля
Помазанная на приключения. Расскажет куда пойти, что посмотреть, где отдохнуть.

Рекомендуем

follow follow