ЛСД

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин

ЛСД

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Інформація надана з метою зниження негативних наслідків вживання наркотичиних речовин.
Ми не радимо вживати будь-які заборонені речовини. Придбання, зберігання та виготовлення наркотичних речовин переслідується законом.
Вся інформація – переклад з німецької проекту drugscouts, що має на меті зниження ризиків та небезпек, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин.
Речовина
ЛСД (кислота, лізер, люсі) – діетиламід лізергінової кислоти, вперше синтезовано у 1938 році швейцарським хіміком Альбертом Гофманом, який за 5 років з часу відкриття випадково виявив психоактивний ефект речовини.

ЛСД не має кольору, запаху чи смаку. Розчин ЛСД наносять на різні носії, наприклад, на промокальний папір (картон, марку) або на кубики цукру. Також ЛСД доступний у рідкій формі.
Ефект та дозування
Ефект від ЛСД досягається шляхом контактування зі слизовими оболонками, тому зазвичай речовину вживають перорально. ЛСД – дуже летка речовина, у разі зберігання у відкритій формі її ефективність зникає протягом декількох тижнів.

Середня доза для одного «тріпу» складає 80 мікрограм (1 мкг = 1 мільйон г). Кількість активної речовини в одній одиниці (марки чи паперу) коливається між 25 та 250 мкг, у рідкісних випадках – 800 мкг. Гофман вважав достатнім дозування з розрахунку 1 мкг/кг ваги тіла.

«Мікродоза» (microdosing) – дуже маленькі таблетки (інколи з об'ємом у 2 мм), які ковтають. Психоактивна речовина спресовується у порошок, у рідкій формі наноситься на папір або прилипає у формі глазурі до мікротаблетки. Увага: мікродози містять 2C-B частіше за ЛСД.

  • від 25 до 50 мкг: порогове дозування для сприйняття слабкого тілесного та психічного ефекту.
  • від 50 до 100 мкг: таке дозування зазвичай використовується на вечірках та має середній тілесний та психічний ефект.
  • від 100 до 300 мкг: сильний тілесний та психічний ефект.
  • 250 мкг: дозування Альберта Гофмана під час його першого ЛСД-тріпу.
  • від 300 до 500 мкг: лише для досвідчених споживачок/ів. Дуже інтенсивний психоделічний досвід, галюцинації,
  • від 500 до 1.000 мкг: дуже високе дозування, яке використовується у психоделічній терапії.
Ефект
Спектр ефекту залежить як від сету (внутрішнього стану) та сетінгу (зовнішніх умов), так і від дозування, кількості активної речовини та частоти вживання.

Перші ознаки дії речовини починаються приблизно від 20 хвилин до 1 години (також і пізніше) та мають наступні прояви: неприємне відчуття у шлунку (нудота), поколювання шкіри, запаморочення, внутрішній неспокій, підвищення кров'яного тиску, температури тіла, пришвидшення пульсу і дихання. Повноцінне сп'яніння починається через 1 - 2 години.

Відбувається зміна сприйняття звуків, кольорів, відчуттів, спектр ефекту може бути інтенсивним, синестетичним (кольори сприймаються як звуки, звуки як смаки тощо). Збільшення креативності та асоціативних здатностей, фантазія стає яскравішою. Навколишній світ перетворюється на ілюзію: об'єкти можуть набувати різних оптичних форм або деформуватися, збільшуватись чи зменшуватись у розмірах, змінювати місцеположення. Люди та навколишній світ отримують нових значень та смислів.

Розгортаються речі та сценарії, які у реальності не існують – це псевдогалюциноз, що більшістю споживач(к)ами під час дії речовини усвідомлюється як такий. Втім, можливі і такі галюцинації, коли людина не завжди може відрізнити реальність від фаназії. Під дією ЛСД з'являється відчуття єднання з усім в одне ціле («океанічне самопоглинання»), відчуття глибинного розуміння «речей», «вищої реальності» та всепоглинаючої любові.

Також можливий bad trip: тривожне відчуття саморозчинення, відчуття загрози, страх не «повернутись», сприйняття себе як маріонетки, викривлене та відчужене сприйняття навколишнього середовища.

Типовий ефект: ейфорія, зміна сприйняття часу (усе відбувається швидше / повільніше), відчуження від себе, висока готовність до дій. Людина сприймає зовнішнє та внутрішнє дуже усвідомлено, надалі часто пам'ятаючи кожну деталь тріпу.

ЛСД приписують властивість «відкривати душу» (психоделічний ефект) – це вказує насамперед на те, що витіснені чи несвідомі переживання (негативні також) можуть бути актуалізованими.

При середньому дозуванні ефект зникає протягом 6 - 12 години, при високих – до 24 годин.
Спад ефекту супроводжується внутрішнім неспокоєм, водночас присутнє відчуття абсолютного щастя. Аналогічний ефект може бути досягнутий лише після декількаденної перерви.

Тривалість можливого виявлення в організмі
ЛСД може бути виявлений у крові до 12 годин, у сечі – до 5 діб. Виявлення за допомогою сечі можливе лише у разі застосування радіоімунного аналізу – складної та дороговартісної процедури, яку застосовують у спеціальних лабораторіях. З 2015 року доступні також нові більш швидкі тести, які проводяться лише професіонал(к)ами. Позначка швидких тестів знаходиться на 10 нг/мл, отже вживання від 100 мкг ЛСД достатньо, аби результат тесту був позитивний.

Короткотривалі побічні реакції

Можливе обмеження реакцій, рясне потовиділення, запаморочення, розширення зіниць, нудота і блювання (особливо на початку дії речовини), неконтрольована тривожність.

Зважаючи на переоцінку власних можливостей існує ризик нещасних випадків (приміром, віра у здатність літати, викривлене сприйняття дистанції на дорозі тощо). При сильному тріпі існує ймовірність нанесення шкоди собі або іншим.

Довготривалі побічні реакції

Згідно з останніми дослідженнями, фізична шкода від ЛСД є малоймовірною. Ризики вживання ЛСД пов'язані насамперед з психікою людини – навіть одноразове вживання може призвести до розвитку або появи психічних розладів.
Дізнайтеся більше про тривалий розлад сприйняття, що визивають психоделіки.

Ризики змішаного вживання

Одночасне вживання ЛСД з іншими речовинами є малоефективним. Поєднання з іншими психоактивними речовинами може не лише завадити повноцінному ЛСД-тріпу, але й підвищує ризик небезпечного для життя приступу. Якщо Ви все одно плануєте поєднувати речовини, варто спочатку почекати повного ефекту від ЛСД задля уникнення неприємного досвіду.
1
канабіс
При умові позитивного сету і сетінгу та невеликої кількості ТКГ сп'яніння переживається м'якше (веселий настрій). Висока кількість ТГК протягом тривалого часу за несприятливих умов підвищує ризик появи horror trip; розвиток латентного психозу через вживання одразу обох речовин більш ймовірний, ніж за окремого вживання.
2
екстезі / MDMA
Ефект екстазі посилюється, може з'явитись відчуття ейфорії. Водночас при високому дозуванні у мозку вивільняється висока концентрація серотоніну, через що температура тіла піднімається, а ризик теплового удару збільшується.
3
алкоголь
Сп'яніння від алкоголю не відчувається, а отже, можливим є алкогольне отруєння.
4
кокаїн
Ефект кокаїну втрачається, обидві речовини не є сумісними.
5
амфетамін
Якщо вжити амфетамін до ЛСД, тоді тріп буде коротший, якщо після – триватиме довше. Загалом ЛСД поглинає амфетаміновий ефект.

Безпечніше вживання

Не існує безпечного вживання, існують лише правила, що можуть допомогти зменшити шкоду від вживання речовин
Люди з нестабільним психологічним станом, психічними захворюваннями, проблемами серцево-судинної системи дуже сильно ризикують вживаючи ЛСД. Обов'язково ознайомтесь з інформацією про речовину, а у разі сумнівів – відмовтесь від вживання! Молодим людям також краще відмовитись від вживання ЛСД.

Досвідчені споживачки/і вказують на те, що низьке дозування може бути більш напруженим для психіки, ніж високе. Якщо вжити занадто низьку кількість, ефект може бути досить неприємним, відчуватись як «застрягання» між реальністю та сп'янінням, що, у найгіршому випадку, може призвести до появи тривожного bad trip. Смертельні випадки, пов'язані зі вживанням ЛСД нам невідомі.

При низькій вазі тіла ефект від однакового дозування буде сильнішим, тому дозуйте менше.

Краще не їсти за декілька годин до початку тріпу, оскільки наповнений шлунок може спровокувати сильну нудоту. Краще відмовитись від вживання, якщо Ви боїтесь ефекту чи не відчуваєте себе готовою/им. Подбайте про те, щоб поруч була твереза людина, якій Ви довіряєте та яка у разі виникнення bad trip зможе Вас заспокоїти.

ЛСД-тріп – дуже сильний досвід, втім, під час його дії Ви не безпорадні, а цілком можете (до якоїсь міри) впливати на його розвиток. Хорошою порадою є спробувати зосередитись на своїх думках до, під час та після тріпу і намагатись не думати занадто довге про негативне. Втома – не найкращий стан для вживання, адже вона може зробити досвід дуже виснажливим, завершення якого настає лише разом із завершенням дії речовини. Краще вживати тоді, коли на це є фізичні сили.

Дуже важливо підготуватись до вживання та виокремити час для усвідомлення набутого досвіду, у чому може допомогти розмова з подругами та друзями. Повторювати вживання можна лише за умови, якщо тілесно і душевно почуваєтесь добре.

При передозуванні чи у разі виникнення bad trip: повідомте іншим людям (бажано близьким), що вам не дуже комфортно; відшукайте спокійне місце (з легким освітленням, тихою музикою, приємними людьми). Досвідчені споживачки/і радять у таких випадках випити апельсинового соку чи інший продукт, що містить вітамін С.

Якщо Ви і далі відчуваєте себе погано – викличте лікарку/я (попросіть когось це зробити замість Вас) та поясніть їй / йому ситуацію, тому що лише спеціаліст(к)и можуть виписати заспокійливі, хоча спеціального антидоту ЛСД не існує.

У зв'язку з порушенням системи орієнтації у просторі необхідно відмовитись від небезпечних дій, приміром, плавання, водіння велосипеда, перетину людних вулиць, лазіння по дахах тощо.

Якщо у вас раптом виникне бажання сісти за кермо – зробіть це без машини :-)

Інформація для жінок

Під час менструації краще уникати вживання ЛСД, тому що ймовірність виникнення менструального болю може зіпсувати тріп.
Вживання впливає на гормональний баланс та потенційно порушує менструальний цикл. Якщо Ви приймаєте антизаплідні пігулки, є ймовірність, що ефективність останніх зменшується.
Вживання може спровокувати блювання. Якщо це трапилось до 4 годин після прийняття протизаплідних пігулок, у кров потрапляє дуже незначна кількість їхніх елементів.
Захищайте себе від небажаної вагітності –використовуйте презервативи та інші негормональні контрацептиви!

Інформація для жінок

Під час менструації краще уникати вживання ЛСД, тому що ймовірність виникнення менструальних болей може зіпсувати тріп.
Вживання впливає на гормональний баланс та потенційно порушує менструальний цикл. Якщо Ви приймаєте антизаплідні пігулки є ймовірність, що ефективність останніх зменшується.
Вживання може спровокувати блювання. Якщо це трапилось до 4 годин після прийняття протизаплідних пігулок, у кров потрапляє дуже незначна кількість їхніх елементів.
Захищайте себе від небажаної вагітності –використовуйте презервативи та інші негормональні контрацептиви!
Made on
Tilda